В Івано-Франківську відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення. У заході взяли участь керівники, фахівці структурних підрозділів обласної та районних державних (військових) адміністрацій, територіальних громад, міжнародних організації, які впроваджують на Прикарпатті благодійні проєкти, важливі гуманітарно-соціальні проєкти щодо вирішення проблемних питань ВПО.
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
Людмила Сірко розповіла про соціальну підтримку внутрішньо переміщених людей, які проживають на Прикарпатті та подякувала міжнародним партнерам, які допомагають прикарпатському регіону: «Тільки разом ми можемо досягнути поставлених цілей та вирішити ті проблемні питання, які виникають у нашій області. Насамперед це стосується комфортного перебування і проживання внутрішньо переміщених людей. У області станом на сьогодні офіційно зареєстровано 114 тисяч 465 внутрішньо перемішених осіб, 4135 осіб з інвалідністю, 17 тисяч осіб пенсійного віку. Зокрема, з Харківської області на Прикарпаття перемістилося 742 особи, а з Сумської – 143».
Посадовиця зауважила, що важливо опрацьовувати можливості вдосконалення роботи реабілітаційних центрів, геріартричних пансіонатів, а також проводити там необхідні ремонти, забезпечувати необхідним обладнанням, співпрацювати у цьому напрямку із міжнародними благодійними фондами. Було наголошено також на важливості вирішення питання безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури на території області.
Представники міжнародних благодійних організацій розповіли про роботу, яка проводиться в регіоні, організаційні плани та спільні проєкти. Йшлося про облаштування місць тимчасового проживання ВПО, геріатричних, реабілітаційних центрів, захисних укриттів, потреби в обігрівачах, генераторах, меблях, надання необхідної фінансової підтримки ВПО щодо оренди житла, гуманітарної допомоги, створення центрів життєстійкості, правову допомогу ВПО та інші.
Мовилося й про реалізацію на Прикарпатті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька розповіла про успішні кейси у менеджменті послуг ментального здоров’я, створення Центрів життєстійкості в громадах, впровадження проєктів психологічної реабілітації, соціально-культурної, економічної адаптації внутрішньо переміщених людей, роботу п’яти координаторів з ментального здоров’я у Калуській, Косівській, Надвірнянській, Коломийській, Богородчанській територіальних громадах, а також проведення тренінгових занять з розвитку послуг з ментального здоров’я.
Переглядів: 303