У часі богослужіння Митрополит Володимир звернувся до присутніх із проповіддю:
«У сьогоднішньому Євангелії розповідається про подію, як Спаситель вигнав цілий легіон злих духів із двох гадаринських біснуватих, які жили у гробницях і були такі люті, що “ніхто не міг перейти тією дорогою”. Знаємо, що людина була створена Господом Богом безгрішною і святою, а після гріхопадіння втратила живе спілкування зі своїм Творцем».
Як мовив Архієрей, гріховні пристрасті являють собою моральні недуги й хвороби людської душі, тому зміст християнського життя полягає у відновленні втраченого прародичами спілкування з Богом. У ньому, власне, полягає джерело вічної радості, як на землі, так і в небі.
«З особливою силою ці моральні немочі виявляються у людини, коли вона розпочинає свою дорогу до Бога, тоді пристрасті під дією злих духів повстають з особливою силою, щоб перешкодити осягнути спасіння. Для того, щоб було легше боротись зі злим духом, потрібно постійно пам’ятати, що в духовному житті кожному християнину потрібна Божа допомога, яка випрошується постійною молитвою», — зауважив Архієпископ.
За словами проповідника, хто мужньо, з Божою допомогою молитовно бореться з пристрастями злого світу, виконуючи заповіді Божі, той поступово очищає своє серце і в міру свого очищення наближається до Бога.
Урочистим моментом Літургії стали дияконські свячення піддиякона Руслана Копея, якому Митрополит Володимир уділив святу Тайну Священства у ступені диякона. Чин поставлення диякона згідно з уставом відбувся після освячення Євхаристійних Дарів.
Після Служби Божої Владика Володимир доручив судовому вікарію о. Віталію Токару зачитати Декрет про те, що Апостольська Пенітенціарія для збільшення побожності вірних і для спасіння душ, на прохання Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина й пароха парафії надала можливість отримати повний відпуст вірним, які відвідають як паломники парафіяльну церкву блаженних священномучеників Станіславівських Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка, що у м. Галич.
Декрет про надання можливості повного відпусту у парафії має силу на постійно, попри будь-які перешкоди.
Відпуст надається всім і кожному християнину, якщо вони щиро розкаються, висповідаються та приступлять до Святого Причастя, побожно відвідають як паломники дану парафіяльну церкву і там візьмуть участь в урочистих богослужіннях, або принаймні деякий час проведуть у побожних роздумах, завершуючи молитвою Отче Наш, Символом Віри й молитвою до Пречистої Діви Марії, а також до блаженних Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка. Відпуст також можна жертвувати за душі в чистилищі.
Повний відпуст надається в такі дні:
— Неділя Всіх святих українського народу;
— Остання неділя — липня у храмовий празник парафії;
— 22 серпня — у спомин блаженного Симеона Лукача;
— 8 вересня — Різдво Пресвятої Діви Марії;
— 8 листопада — празник святого Архистратига Михаїла;
— 2 грудня — у день спомину блаженного Івана Слезюка;
— 28 грудня — у день спомину блаженного Григорія Хомишина.
«Дорогі у Христі! Запрошуємо вас до цього святого храму, щоб користати тими благословеннями, які надані цьому храму, звеличуючи наших новомучеників», — мовив Архієпископ.
Також з нагоди проголошення Декрету про надання повного відпусту у парафії Архієрей вручив привітальні грамоти парафіяльній спільноті й місцевій владі.
Згодом Архієрей нагородив о. Володимира Палія, сотрудника храму Різдва Христового м. Галич, хрестом з прикрасами за ревне служіння для вірних. Опісля духовенство і вірні молилися за Україну «Боже Великий, Єдиний».
Відтак вірних мирували освяченим єлеєм, а також поблагословили мощами блаженних мучеників.
На завершення на подвір’ї храму Митрополит Володимир освятив церковні дзвони й благословив парафіян свяченою водою.