В Україні запрацював механізм обмеження кредитування лудоманів
З 25 липня 2024 року в Україні набув чинності новий механізм обмеження кредитування осіб, схильних до азартних ігор. Відповідно до змін до Закону України “Про споживче кредитування”, підготовлених за участю НБУ, бюро кредитних історій, які уклали договори з Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), отримали доступ до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
Відповідно до нових правил, заборонено видавати споживчі кредити людям, які вказані в спеціальному реєстрі і раніше використовували позичені гроші для азартних ігор.
Також банки та інші кредитні установи тепер зобов’язані перевіряти, чи немає потенційного позичальника в цьому реєстрі. Для цього вони мають звертатися до бюро кредитних історій. Бюро кредитних історій буде безкоштовно надавати кредиторам інформацію про людей, яким заборонено відвідувати гральні заклади або брати участь в азартних іграх.
“З метою забезпечення виконання вимог закону України “Про споживче кредитування” КРАІЛ вже здійснила організаційні та технічні заходи для реалізації доступу бюро кредитних історій до Реєстру. Інформація про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, вноситься до Реєстру уповноваженим органом (КРАІЛ) за результатами розгляду відповідної заяви”, – пояснили в НБУ.
Згідно з повідомленням, подати таку заяву можуть:
- Члени сім’ї першого ступеня споріднення.
- Законні представники.
Заяви розглядаються, якщо особа використовує кредитні кошти для азартних ігор, а витрати на гру перевищують особистий дохід, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне становище.
НБУ заборонив використовувати кредитні гроші для участі в азартних іграх
Нагадаємо з 22 червня 2024 року НБУ заборонив проводити платіжні операції клієнтів на рахунки організаторів азартних ігор, якщо кошти отримані на умовах кредиту.
Як зауважують у регуляторі, відповідний захід дасть змогу мінімізувати ризики для безпеки та стабільності фінансової системи, зменшить негативні наслідки функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет, сприятиме захисту прав споживачів та розвитку відповідального споживчого кредитування.
Переглядів: 273