Відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при Івано-Франківській обласній державній адміністрації
На засіданні координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА обговорювали питання покращення ментального здоров’я
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при обласній державній адміністрації.
Людмила Сірко зауважила, що основною тематикою засідання є підтримка та покращення психічного здоров’я в раках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», оскільки під час війни люди отримують багато стресів. Увага повинна приділятися родинам захисників Збройних сил України, сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, людям похилого віку та ВПО. І важливою є можливості кожної людини щодо психологічної допомоги та отримання для цього необхідних знань.
Під час наради йшлося про створення робочої групи з питань підтримки психічного здоров’я у складі координаційного центру підтримки цивільного населення при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.
Регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька ознайомила із складом цієї робочої групи та розповіла про основні заплановані завдання її роботи.
«Ми маємо об’єднати зусилля усіх відомств та установ задля підтримки ментального здоров’я людей, які проживають на Прикарпатті. Хочу зазначити про важливий внесок громадського сектору саме у цей напрям, оскільки громадські, релігійні організації та благодійні фонди реалізовують надзвичайно багато важливих проєктів, – зауважила Людмила Сірко. – Завдяки підтримці Міністерства соціальної політики України та Благодійного фонду «Карітас» Івано-Франківщина займає лідерські позиції щодо створення Центрів життєстійкості, які підтримують людей у кризових ситуаціях, надають соціальні послуги та необхідну психологічну допомогу задля зниження загального рівня стресу і тривожності».
Мовилося й про психологічну роботу, організацію та проведення необхідних тренінгових занять для фахівців різних служб, структур в області, благодійних фондів та громадських організацій.
Йшлося про допомогу постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, специфіку роботи психологів ДСНС на місці події, а також роботу центру психологічної підтримки від Благодійного фонду «Razom for Ukrein», який працює у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, де практичні психологи-фахівці надають необхідну допомогу, підтримку людям, які постраждали від війни, зокрема й військовослужбовцям, їх родинам, а також дітям.
Наголошувалося на стійкості людей до зовнішніх стресів, протидії їм, вмінню емоційно відновлюватися, а також не піддаватися психологічному руйнуванню. За даними соціологів, 77% українців відчувають симптоми стресу та сильної знервованості. І головне, щоби людина, в разі потреби, зуміла опанувати свої емоції, або наважилася прийняти необхідну психологічну допомогу.
Переглядів: 247