Мікрозелень, яку вирощують калуські школярі, можна скуштувати в стравах місцевих кафе та ресторанів
Надзвичайно корисні паростки також уже в продажі у магазинах
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.
Раніше повідомлялося, що у Калуському ліцеї №6 реалізовують проєкт «Розумний город». П’ять старшокласниць ліцею приходять в освітній заклад навіть на канікулах. Там вони вирощують мікозелень: крихітні, але надзвичайно корисні паростки редиски, гірчиці, капусти, гороху, соняшника, мізуни та ін.
Наразі ліцеїстки разом із своєю наставницею, вчителькою біології Ольгою Дмитрів, не тільки навчилися досконало вирощувати мікрозелень, а й активно налагоджують її збут.
За словами директорки Калуського ліцею №6 Віри Притуляк, крихітні молоді паростки у них вже купують місцеві заклади харчування: Аква кафе, The buffet, Palermo, Vintage plus, Radius, Sunrise, Korsar, Терези, Кукурузза, Колиба на Мостиській та ін. Також мікрозелень, яку вирощують школярі, можна придбати у магазинах Spar та Kvartal. Загалом ознайомитися з картою закладів, в яких вже є мікрозелень, вирощена учнями Калуського ліцею №6, можна за посиланням http://lyceum6-kalush.if.ua/…/%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%bb…/
“У мікрозелені вміст корисних мікроелементів в п’ять разів вище, ніж у дорослих рослинах, – зазначає Віра Притуляк. – Пояснюється це тим, що під час росту культури максимально використовують запаси поживних речовин, закладених в насінні. У молодих паростках напрочуд багато рослинного білка, клітковини, хлорофілу, вітамінів (особливо С, В, К, Е), пігментів-каротиноїдів, ферментів, мінеральних сполук та мікроелементів: калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, йод, сірка, а також ефірних масел.”
” Діти мають можливість на практиці відчути себе бізнесменами, агрономами, бухгалтерами, менеджерами, – каже Віра Притуляк. – І найцікавіше, що вони можуть мінятися. Тобто один місяць можуть бути технологами, інший місяць агрономами, менеджерами збуту. Таким чином вони навчаються працювати в команді і ми випускаємо готових підприємців.”
Щодо виручених коштів з продажу мікрозелені, то 10% учасники проєкту донатять військовослужбовцям, решту грошей витрачають на потреби закладу і розвиток ініціативи.
Переглядів: 213