Міноборони допустило до експлуатації майже 20 зразків снайперських гвинтівок
Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні кодифікували та допустили до експлуатації у Силах оборони майже 20 зразків снайперських і антиматеріальних гвинтівок.
У Міністерстві оборони України уточнили, що третина з них – українського виробництва.
Ці гвинтівки різних калібрів призначені для знищення живої сили і нейтралізації або критичного пошкодження звичайної та легкоброньованої військової техніки супротивника.
Зразки іноземного виробництва, які перебувають на озброєнні Сил оборони України, представлені зброярськими компаніями з Канади, США, Австрії, Чехії, Німеччини та інших країн світу.
Снайпери 47-ї окремої механізованої бригади «Маґура». Квітень, 2023. Україна. Фото зі сторінки бригади
Серед них:
- Cadex Defence;
- Barrett;
- Steyr-Mannlicher AG;
- Česká Zbrojovka;
- Heckler & Koch.
До експлуатації з березня 2022 року допущено чимало зразків гвинтівок українського виробництва.
Це як антиматеріальні великокаліберні гвинтівки, здатні пробивати броню бронеавтомобіля, та однозарядні і напівавтоматичні гвинтівки, призначенні для ураження рухомих і нерухомих цілей. Ефективна дальність пострілу деяких із них сягає 2000 метрів.
«За час експлуатації в умовах широкомасштабної війни українські зразки виявили себе як високоточна, зручна та надійна в експлуатації зброя. За відгуками наших воїнів, вони поєднують у собі зручність і простоту використання з чудовими характеристиками високоточної зброї», – відзначають у Міноборони.
Снайпери Сил оборони України. Фото: Генштаб ЗСУ
Також у моделях від українських виробників, кодифікованих у 2024 році, впроваджено низку конструкторських рішень, продиктованих досвідом практичного застосування цього виду зброї, які поліпшили їх ефективність.
У Міноборони нагадали, що саме з вітчизняної гвинтівки Alligator калібру 14,5 мм було знищено російського окупанта на дистанції 2710 метрів, що стало одним із підтверджених рекордів.
14,5 мм снайперська гвинтівка Alligator
Крім того, серед боєприпасів для стрілецької зброї, кодифікованих, допущених до експлуатації з березня 2022 року, є патрони вітчизняного виробництва для зазначених гвинтівок.
Варто зауважити, що кодифікація та допуск зразка озброєння та військової техніки українського виробництва до експлуатації дозволяє закуповувати все коштом державного бюджету.
Переглядів: 247