В Лисецькій громаді місяць розпочався з серії терапевтичних майстер-класів «Турбота про психічне здоров’я: особливості арттерапії»

Суспільство
Усесвітньо визнаний місяць обізнаності про психічне здоров’я в Лисецькій громаді розпочався з серії терапевтичних майстер-класів «Турбота про психічне здоров’я: особливості арттерапії»

Пише Голос-Інфо з посиланням на Лисецьку селищну раду


Їх організувала команда Простору «Дбаю про себе» Центру надання соціальних послуг селищної ради за сприяння майстрині Анни Роздільської, в рамках співпраці з Проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Тиха спокійна музика, приємний аромат свічечок, на яких розтоплювався бджолиний віск, магія вишиванок і ніжний голос майстрині Анни – так зустрів Простір «Дбаю про себе» учасників майстер-класу, проведений для жінок і дітей військовослужбовців.


Поряд із розмовами про важливість турботи про себе, вміння зосередитися на собі й прислухатись до себе, відчути та зрозуміти, чого саме зараз хоче тіло та душа, учасники майстер-класів долучилися до розписування писанок. А це – не просто зв’язок із культурною спадщиною українського народу, це відчуття гармонії всередині себе, відпочинок розуму і тіла, процес створення краси, налаштування себе на позитивне сприйняття світу та передача енергії у візерунок.


«Можливо, не знаючи основ психології, а ґрунтуючись на відчуттях, українські майстрині основним етапом писанкарства виділяють підготовчий – молитва, добрі думки, створення безпечного/комфортного простору, зосередження на собі та писанкарстві», – зазначила майстриня Анна Роздільська.

Марія Баран, координатор напряму психічного здоров’я в області Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», так описала свій стан після створення писанок:

«Я відірвалася від землі, не бачила нічого, окрім вогню, на якому топився віск, символів, які хотіла перенести на яйце. Відпочивали одночасно і тіло, і розум. Ми маємо давати собі час на відновлення. Це особливо важливо для кожного українця зараз».

«Серія терапевтичних майстер-класів «Турбота про психічне здоров’я: особливості арттерапії» для працівників селищної ради, Простору «Дбаю про себе», жінок та дітей військовослужбовців – це тільки початок низки заходів, приурочених такому важливому сьогодні для всіх українців питанню як турбота про своє психічне здоров’я. Працівники Простору «Дбаю про себе» проводитимуть просвітницькі заходи впродовж травня, щоб якомога більше жителів громади дізналось, як допомогти собі у періоди стресу, тривожності, поганого настрою тощо та як важливо не зруйнувати свою психіку і турбуватися про неї», – резюмувала Любов Бойко, координаторка роботи Простору «Дбаю про себе».

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.






Переглядів: 240