Для юних калушанок провели майстер-клас із виготовлення сирних коників

Суспільство

Для юних калушанок провели майстер-клас із виготовлення гуцульських сирних коників. Він відбувся сьогодні, першого травня, у просторі для дітей та молоді ГО «Молодь у дії».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду


“У горах цих коників називають баранцями. А, взагалі, вироби із сиру у Карпатах робили здавна і використовували дуже широко. Таких баранців ставили на паску і несли освячувати. На весіллях баранцями прикрашали весільне дерево. Молодятам робили спеціальні калачики на зап’ястя. У горах пшениця не росла. І люди її намагалися чимось замінити. У тому числі – сиром”, — розповідає майстриня, Вікторія Федорчук.

Пані Вікторія живе у селі Прокурава Космацької громади на Косівщині. Традиція виготовляти сирних коників виникла дуже давно у сусідньому селі – Брустури.


Щоб зробити сирного коника, окрім будзу, потрібна гаряча вода і солена ропа, щоб потім туди опустити виріб. Не останню роль відіграє майстерність і досвід. У вмілих руках – діло нехитре, а для новачка може видатись непростим. Однак, абсолютно всі учасниці майстер-класу отримали багато позитивних емоцій.


“Я пробувала працювати із сиром у рукавичках – не вдається. Результат залежить і від якості самого сиру. Але, коли я працюю із ним, я отримую задоволення. Говорю, що я з цим бавлюся”, — розповідає майстриня.

Вікторія Федорчук — учителька у місцевій гімназії, а також — практична психологиня. Вона напрацювала власну методу емоційного відновлення завдяки автентичним ремеслам і технікам Гуцульщини. Зараз за сприяння психологині Центру професійного розвитку педагогічних працівників Калуської міської ради Іванни Гриців, цю методу відточує на практиці.


У Калуші учасниці майстер-класу мали змогу пограти у веселі психологічні ігри, переглянути презентаційні матеріали про гуцульську культуру, звичаї, затанцювати аркан, помедитувати під звуки дримби, щоб дистанційно насолодитися тихою енергетикою гір.


Пані Вікторія готується до відкриття хабу у рідній Прокураві, де можна було б емоційно відновитися завдяки гуцульському мистецтву, ремеслам, технікам, культурі. На фоні тиші, гір, у ритмі аркану віднайти втрачений спокій і душевну рівновагу, внутрішню силу.


А сирні коники, радить майстриня, можна освятити на Великдень. На Гуцульщині їх настільки шанують, що прикрашають паски.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.







Переглядів: 276