В Івано-Франківську обговорили заходи щодо захисту прав дітей
Сьогодні відбувся форум, присвячений захисту прав дітей. Захід організований швейцарською благодійною організацією «Terre des hommes» – Україна. У ньому взяли участь представники влади, громадського сектору, благодійних фондів, спеціалісти служб у справах дітей, фахівці із соціальної роботи, департаменту освіти і науки з різних областей України.
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
У роботі форуму взяли участь заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко, в.о начальника служби у справах дітей ОДА Марія Євчук, керівник обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк та регіональна представниця Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька.
Йшлося про роботу громадського сектору у сфері захисту прав дітей, співпрацю із громадськими організаціями, державними установами задля забезпечення повноцінного захисту прав та добробуту дітей в Україні.
«Через воєнні дії в нашій країні та втрату близьких діти отримують психологічні травми. Ця війна стала найважчим випробуванням для молодого покоління українців. Органами виконавчої влади, місцевого самоврядування спільно із громадськими організаціями забезпечується надання соціальної, психологічної та гуманітарної допомог. Також на Прикарпатті реалізовуються благодійні проєкти щодо підтримки та захисту дітей. Переконана, що ми завжди повинні об’єднуватися у співпраці задля надання найнеобхіднішої допомоги усім, хто в час війни росії проти України вимушено залишив свої оселі».
Зауважувалося, що проблематика захисту прав дітей є надзвичайно важливим питанням для нашої країни, оскільки діти – наше майбутнє. Івано-Франківська область прийняла більше ніж 150 тисяч переселенців. З них на Івано-Франківщину з інших областей, що заходяться в епіцентрі активних бойових дій, перемістилися 502 дитини із закладів цілодобового перебування, – а це діти, які опинилися у складних життєвих обставинах та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Також із законними представниками: опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, патронатними вихователями перемістилися 392 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Важливо, що зараз в області проживають 252 із зазначених вище категорій.
Під час зустрічі обговорювали питання надання найнеобхіднішої допомоги для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, реалізовані проєкти швейцарською благодійною організацією «Terre des hommes» щодо психосоціальної допомоги, створення просторів дружніх для дитини у територіальних громадах, а також навчальні простори. Йшлося й про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» спільно з проєктами швейцарської благодійної організацієї «Terre des hommes».
Переглядів: 331