У Науковій бібліотеці при ПНУ відбулась творча зустріч студентів з Григорієм Фальковичем – українським поетом і прозаїком, громадським діячем, лауреатом державних премій, автором десятків книг

Суспільство

10 квітня 2024 року у читальному залі наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась неординарна зустріч студентів-дизайнерів кафедри дизайну і теорії мистецтва, студентів журналістів та коледжу з одним із найтитулованіших дитячих поетів сучасності – Григорієм Фальковичем.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Наукову бібліотеку ПНУ ім. В. Стефаника


Подія організована професорсько-викладацьким колективом й дирекцією Наукової бібліотеки (директор, Роман Дзумедзей), модерувала зустріч доцентка Надія Бабій, яка презентувала життєвий та творчий доробок поета. Одночасно в холі наукової бібліотеки відбулось відкриття виставки книжкової ілюстрації з фондів бакалаврських і курсових робіт студентів спеціалізації «U графічний дизайн».


Подія зустрічі найперше присвячена питанням співпраці поета із кафедрою дизайну і теорії мистецтва. Також обговорювались можливі проєкти ілюстрування авторських поезій студентами.
На заході у живій розмові молодь читала вірші, розмовляли про стосунки поета із книговидавцями та ілюстраторами.


На зустрічі присутні дізнались як відбувається взаємодія, чи може автор втручатись у роботу ілюстратора, якими він бачить ілюстрації виходячи з віку читачів, якими словами і якими образами можна і потрібно говорити сьогодні з дітьми про війну.


На заході з виступили директор Навчально наукового інституту мистецтв Володимир Федорак та завідувач кафедри, професор Олег Чуйко.


Талановитий автор віршів для дітей Григорій Фалькович продемонстрував свою творчість та розповів про співпрацю з ілюстраторами, а також розповів про колоборацією з Софією Томіленко.
На зустрічі говорили як пояснити дітям про сьогоднішні події та війну через мистецтво.


Родзинкою заходу було те, що студенти-дизайнери 3 курсу показали свої творчі доробки. Кожен з них обрав по віршу Фальковича та створив власні ілюстрації до них.


А також одна із студенток Софія Суслик презентувала книжку на етапі розробки для незрячих дітей. Вона створила інтерактивну книгу з елементами, які можна відчути на дотик в додаток до віршів. Таким чином дітки задіюють слухові та тактильні відчуття.


«Треба відчувати та розуміти про що думає дитина, як вона сприймає цей світ. На цьому потрібно будувати фундамент для віршів та ілюстрацій», – наголосив Григорій Фалькович.

Тож у ході зустрічі учасники заходи дійшли висновку, що ілюстрація посягає значну роль у творчості для дітей.
На завершення творчого заходу присутні мали змогу придбати книжки з автографом автора, зробити фотографію на згадку та поспілкуватися у невимушеній обстановці.

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.

 


Переглядів: 558