Учнівська молодь навчається вирішувати проблеми в Калуській громаді

Суспільство

Представниці учнівського самоврядування Калуської громади стали учасниками інноваційної програми для молоді UPSHIFT.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду


Для цього молодь спершу створила команду, до якої ввійшли Євгенія Німак, голова учнівського самоврядування громади, учениця Калуського ліцею №5, Софія Сушко, учениця Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка, Анастасія Паламарчук, учениця Калуського ліцею №10, Тетяна Ковалевська, випускниця Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка, тепер студентка Львівського вишу.


Далі – обрали проблему, яку хочуть вирішити та подалися з нею на відкритий набір. Дівчата виокремили екологічну тематику, а саме – сортування сміття. Пройшовши конкурс, з лютого відвідували навчання, на яких створювали проєкт, вчилися проводити презентації та шукати шляхи фінансування на втілення своїх ідей.


«З нами працювали ментори, які мають відповідні знання та базу. Вони допомагали розробляти проєкт, закладати бюджет, взагалі вирішувати питання, комунікувати з людьми. За виділені кошти ми закупили екран та проектор, канцелярське приладдя, які використовуватимуться під час проведення навчань у закладах освіти», – поділилися Євгенія Німак.

Експертами проєкту є Наталія Пукіш, директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Калуської міської ради, та Світлана Кулик, учителька біології Калуського ліцею №1. Координаторка – Іванна Гриців, психологиня центру професійного розвитку педагогічних працівників.


Завтра, 9 квітня, у закладах освіти вже стартує навчання. Розпочнеться з Калуського ліцею №5. Загалом, до проєкту залучені учні Калуських ліцеїв №5,10, ім. Дмитра Бахматюка та два коледжі – Фаховий коледж культури і мистецтв, Калуський коледж економіки, права, та інформаційних технологій ІФНУНГ.


Після них відбудеться толока, яка передбачає не тільки збір сміття, а й його сортування.


Попередньо зустрілися з міським головою Андрієм Найдою для обговорення питань.


Також, згідно з підписаним договором із закладами освіти впродовж місяця триватиме мінічелендж для заоохочення збору паперу та пластику.


Заклади освіти, які залучені до проєкту, вже отримали баки для сортування сміття.


Завдяки участі в програмі молодь, проявляючи креативність, вчиться крок за кроком проходити шлях від виявлення проблеми до її вирішення.




Переглядів: 407