“Приліт ракети у місто”: польські та прикарпатські медики з рятувальниками провели спільні навчання

Суспільство

Впродовж трьох днів на базі навчально-тренувального відділу КНП “Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради” відбувалися навчально-практичні заняття із медичного сортування потерпілих за системою START.


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


У заняттях взяли участь прикарпатські медики, їх польські колеги, студенти медичного університету та рятувальники. Вони спільно відпрацьовували тренувальну симуляцію із сортування та надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі постраждалим при масових нещасних випадках.


Поставлене перед учасниками симуляції завдання полягало в тому, щоб якомога швидше знайти всіх постраждалих, відсортувати їх відштовхуючись від пріоритетності та об’єму необхідної допомоги.


Кінцева мета сортування – збереження життя і здоров’я якомога більшій кількості постраждалих. Для її досягнення в межах проведеної симуляції відпрацювали алгоритм надання допомоги, а також провели брифінг з учасниками для підбивання підсумків. Виконання поставлених завдань було додатково ускладнене тим, що за сценарієм симуляції події розгорталися на трьох різних локаціях.


 Довідково: START – це система медичного сортування потерпілих, що використовується екстреними службами. Вона зарекомендувала себе при масових нещасних випадках (землетруси, залізничні та авіакатастрофи тощо), а в умовах регулярних ракетних обстрілів території України набуває додаткової актуальності.


Медичне сортування за цією системою передбачає розподіл поранених на чотири групи:
– зелену (поранені, які мають незначні травми, практично не потребують медичної допомоги але потребують постійного нагляду);
– жовту (постраждалі, які мають серйозні травми але екстрена медична допомога може бути відтермінована за відсутності достатнього ресурсу медичного персоналу);
– червону (постраждалі мають серйозні травми які загрожують їхньому життю тут і зараз, тому екстрена медична допомога повинна бути надана терміново);
– чорну (постраждалі які після відновлення прохідності дихальних не почали дихати).
Фото: Galka.if.ua.


Переглядів: 408