Як у Надвірній ховали жінку, котра померла від коронавірусу
Окреме місце на кладовищі під поховання жінки з Надвірної, яка померла від коронавірусу, не виділили, могилу продезінфікували – журналісти Суспільного дізнавалися, яких рекомендацій було дотримано під час похорону померлої, який відбувся 27-го березня, а також, скільки хворих на COVID-19 лікується у Надвірнянській центральній районній лікарні станом на сьогодні.
Виконувач обов’язків голови міста Надвірна, що на Прикарпатті, Тарас Пекарський розповідає, про те, як ховати жінку, дізнавався з інтерв’ю головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. Каже, у ньому було, скоріш, “намагання роз’яснити, як ховати померлих від коронавірусу”. Від МОЗ ніяких рекомендацій надійшло, а, наскільки він зрозумів, служба Віктора Ляшка тільки розробляє відповідний проєкт. У розмові ж, в основному, були рекомендації для лікарів-паталогоанатомів про те, як дезінфікувати та класти тіло у труну.
“Серед цих порад була, звичайно, рекомендація уникати великих зібрань людей, що нами було враховано: ні додому, ні у церкву тіло не везли. На цвинтарі була присутня родина – донька з родичкою. Ховали у загальному місці, окремого не виділяли, бо рекомендацій немає. Ми не розуміємо, для чого потрібно окреме поховання, якщо вірус гине за кілька годин. Окремі поховання робили 100-200 років тому на тифозних чи чумних цвинтарях, коли було обгрунтування”, – каже в.о. голови м. Надвірна Тарас Пекарський.
Священник провів відправу на цвинтарі, а п’ять працівників комунальних служб продезінфікували дно та стінки ями і саму могилу. Під’їзди та ліфти будинку, у якому жила померла, також обробили від інфекції.
До слова, надвірнянські комунальники вже тиждень дезінфікують ліфти та під’їзди у будівлях, встигають до 20-ти багатоквартирних будинків у день.
Головний лікар Надвірнянської центральної районної лікарні Сергій Ємельянчук повідомив, що станом на сьогодні у медзакладі знаходиться сім пацієнтів, у яких підтверджено наявність коронавірусної інфекції.
Переглядів: 335