Відбулася підсумкова нарада за результатами роботи КНП «Івано-Франківський обласний перинатальний центр» за 2023 рік
У нараді взяли участь заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, в. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак, заступник генерального директора щодо якості надання медичної допомоги та роботи з НЦЗУ Олександра Скиданчук, завідувачка відділення інтенсивної терапії ОПЦ Ольга Садова, заступник директора з економічних питань Дмитро Черевко, медичний директор ОПЦ Ігор Вакалюк. Захід відбувся під керівництвом генерального директора КНП «Івано-Франківський обласний перинатальний центр» Юрія Павлушинського та медиків ОПЦ
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
Олександра Скиданчук коротко розповіла про створення обласного перинатального центру, кількість пролікованих пацієнтів – 6056, в тому числі виписано допомогу 279 новонародженим дітей, які знаходились на лікування у відділенні неонатального та постінтенсивного виходжування новонароджених, 7 з них переведено у ОДКЛ для хірурічної кореції зору. Надано допомогу ВПО за 2022-2023рр – 882 особам.
Норма зайнятості ліжок в акушерських стаціонарах становить 270 на рік. За 2022-2023 роки показник в ОПЦ -187, що пов’язано з пандемією ковіду та військовим станом у державі і мігруцією пацієнтів за межі України. Для покращення стану – планують спрямувати всі організаційні ініціативи на максимальне навантаження на ліжковий фонд шляхом госпіталізації пацієнтів по пакетах медичних гарантій з виконання умов договору НСЗУ.
За 10 років зменшилась кількість пологів на 40%. Спостерігається і негативна динаміка народження дітей, як в ОПЦ, так і по області (-615; -2441).
Показник ПП у динаміці років в ОПЦ має тенденцію до зниження, а в області – майже стабільна динаміка, при тому що загальна кількість пологів зменшилася. А це говорить про те, що районні заклади не дотримуються маршрутизації пацієнта щодо якісного та безпечного надання перинатальної допомоги.
Показник недоношених дітей по ОПЦ становить відповідно: 9,6%, 9,8%, 10,7%. По області : 3,5%, 3,4%, 4,1%
Мовилося і про: вагову категорію новонароджених; народжених з критичною вагою тіла; перинатальну смертність; ранню неонатальну смертність; якість надання медичних послуг; кесарів розтин; амбулаторну допомогу; про маршрут вагітної жінки; пологовий травматизм; оновлене відділення сумісного перебування матері та дитини; Школу майбутніх мам та ціль цієї школи – це організація та проведення індивідуальних і групових інформаційно-просвітницьких, профілактичних консультацій з питань охорони материнства і дитинства, преконцепційного та інтерконцепційного консультування, планування сім’ї, відповідального батьківства та підготовки вагітної і її членів родини до пологів.
Людмила Сірко подякувала медикам за їх працю.
«2023 рік показав, що кількість пологів зменшується. Якщо проаналізувати статистичні дані, зокрема 2023 рік із 2021 роком, то торік на 2420 пологів зменшилося. Багато є чинників: це і ковід, війна, і те, що жінки продуктивного віку виїхали за межі України. І сьогодні ми маємо задуматись над тим, що кожна дитинка, яка народжується на світ, приносила б радість своїм батькам, а для цього потрібно провести маршрутизацію, щоб кожна породілля могла народити у комфортних умовах, за підтримки висококваліфікованих лікарів, і звичайно, в закладі, який забезпечений якісним обладнанням»,- зазначила Людмила Сірко.
Важливо, що підсумкова нарада в КНП «Івано-Франківський обласний перинатальний центр» визначила як позитивні досягнення минулого року, так і стратегічні кроки для подальшого розвитку.
Переглядів: 347