У Тлумацькому центрі первинної медичної допомоги обговорили умови надання послуг з підтримки ментального здоров’я

Без категорії

Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька побували із робочою поїздкою у Тлумацькому центрі первинної медичної допомоги.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


У рамках поїздки посадовиці ознайомилися із роботою цього центру, зустрілися із лікарями та медичними працівниками в рамках тематичного заходу «Інтергація послуг медичного здоров’я на первинній ланці медичного обслуговування», де йшлося про допомогу у сфері ментального здоров’я.
«З почату війни допомога у сфері ментального здоров’я стала одним із пріоритетів Програми медичних гарантій. У рамках заходів «Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка ініційована першою леді України Оленою Зеленською опрацьовуємо питання щодо впровадження пакету послуг із підтримки ментального здоров’я на первинному рівні. Лікарі, терапевти і педіатри проходять спеціальну підготовку та навчаються виявляти психічні розлади, надавати медичну допомогу пацієнтам. 28 закладів первинної медичної допомоги законтрактували з НСЗУ пакети «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги, – зазначила Людмила Сірко. – Нині кожен пацієнт – дорослі і діти – повинні мати змогу отримати послуги з ментального здоровʼя на «первинці» – тобто у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра».
Під час зустрічі із медичними фахівцями йшлося про надання першої психологічної допомоги, проблеми з якими найчастіше пацієнти звертаються до лікарів, направлення на лабораторні, інструментальні дослідження, щоби діагностувати або виключити психічні розлади, а також направлення до психіатра задля правильної діагностики, встановлення діагнозу та надання відповідних медичних рекомендацій з лікування.
«В нашому суспільстві рівень звернень за послугами стосовно ментального здоров’я є вкрай низьким. Саме тому важливо побудувати культуру спілкування сімейного лікаря з пацієнтами для побудови відносин, що ґрунтуються на довірі», – зазначила Лариса Підвербецька.
Людмила Сірко розповіла, що сімнадцять лікарів Тлумацького центру первинної медичної допомоги пройшли навчання відповідно до рекомендацій НСЗУ за програмою mhGAP. Саме такі здобуті навики та знання надають лікарям можливість професійно психологічно комунікувати з пацієнтами. А на Івано-Франківщині 550 лікарів та 500 медичних сестер здобули знання. Зараз опрацьовуємо питання, щоби в усіх прикарпатських центрах первинної медичної допомоги надавали якісні послуги з ментального здоровʼя.


Додамо, що кожен прикарпатець може знайти сімейного лікаря, який надає необхідну ментальну підтримку, за допомогою онлайн-мапи на сайті НСЗУ або, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.


Переглядів: 420