Без податків: за два місяці громади Прикарпаття втратять близько 300 мільйонів гривень
17 березня парламент схвалив закон, яким скасував на два місяці податок на нерухомість і плату за землю.
Це бюджетонаповнюючі податки для місцевого самоврядування, повідомляє Суспільне.
“Це дуже болюче питання. Звільнення на два місяці від сплати податків зменшить дохідну частину бюджету громади на 7 млн гривень. У нас і так не виконується бюджет – його дефіцит на 1 березня складає 5 млн гривень. За цими доходами стоять видатки на освіту і, першочергово на медицину, бо ми зобовязані допомогти медзакладам у цей час. Завтра скликаємо сесію, бо півтора-два мільйони гривень потрібно виділити на забезпечення лікарні. Я розумію, що складно усім, і бізнесу також. Але більше половини з цих 7 млн гривень – це кошти за оренду, які нам платить велике підприємство ПАТ “Укрнафта”. Я розумію, малому та середньому бізнесу важко, але нафту щодня качатимуть і продаватимуть. Я вважаю таке рішення непродуманим. Це живі кошти, які ми не отримаємо, їх не відтермінували”, – каже міський голова Долинської ОТГ Володимир Гаразд.
За попередніми розрахунками регіонального відділення Асоціації міст України громади Прикарпаття внаслідок прийняття закону втратять близько 300 млн. грн та отримають розбалансування своїх бюджетів.
“Органи місцевого самоврядування мають податки та збори, які безпосередньо наповнюють їхні бюджети. Два з них, згідно з прийнятим законом, не надходитимуть у місцеві бюджети впродовж двох місяців. Громади очікували на ці кошти. Ми розуміємо важливість боротьби з поширенням коронавірусу, але можна використовувати надходження до державного бюджету, наприклад ПДВ (податок на додану вартість) або акциз”. Також можна надати право місцевому самоврядування самостійно визначати пільгові категорії платників податків. Що ж до самих податків, то їх можна відтермінувати”, – каже виконавчий директор РВ АМУ Юрій Стефанчук.
До слова, 142-га стаття Конституції України передбачає, компенсацію державою витрат місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень органів державної влади.
Переглядів: 275