В Івано-Франківську відбулось засідання Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї
Людмила Сірко: Гендерна рівність, запобігання насильству та недопущення злочинів проти прав людини – надзвичайно важливий напрямок роботи усіх відповідних служб
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобіганню насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
«Запобігання насильству – надзвичайно важливий напрямок роботи усіх відповідних служб та органів. Кожен такий випадок – це негативний досвід людини, який завжди впливатиме на її життя. Саме тому інформаційно-роз’яснювальна робота є дуже важливою та навчить кожного розрізняти небезпеку, яка може призвести до потрапляння в ситуацію з торгівлею людьми, – зазначила Людмила Сірко. – Ми продовжуємо працювати над новими викликами щодня. Складна ситуація у державі, напружені відносини та стресові події впливають на нас. Тому важливо говорити та ділитися досвідом того, які галузі та теми потребують доопрацювання та збільшення уваги».
Наголошувалося на важливості проведення інформаційних кампаній, оскільки людям необхідно отримувати більше інформації та мати чітке уявлення про те, що їм слід робити у ситуаціях, коли проти них вчиняється насильство.
Мовилося про можливості скористатися безоплатною правовою допомогою, яка надається Благодійною організацією «Карітас Івано-Франківськ» та отримати послуги щодо конкретної ситуації.
Додамо, що ця Благодійна організація працює щодо протидії торгівлі людьми у рамках проєкту «Підтримка місцевих ініціатив з протидії торгівлі людьми», організовує інформаційно-просвітницькі заходи. Важливо, що звертатися за консультаціями можна за номерами телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та 0 800 505 501.
Фахівці департаменту соціальної політики, служби у справах дітей ОДА, Головного управління поліції в Івано-Франківській області розповіли про організацію заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
Також йшлося про забезпечення виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.
Під час засідання обговорювали питання роботи закладів, які надають підтримку особам, що постраждали від домашнього насильства, а також про Міжвідомчі ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобіганню насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при районних державних (військових) адміністраціях та територіальних громадах.
«Важливо не допускати такі злочини, – а це насильство в сім’ї та торгівля людьми. А задля цього ми об’єднуємо наші зусилля, визначаємо спільні завдання для влади та громадськості. І на сьогодні в області зроблено чимало кроків, аби запобігати проявам насильства в родині та торгівлі людьми», – зазначила Людмила Сірко.
Переглядів: 302