В Івано-Франківській обласній військовій адміністрації обговорили вдосконалення медичних послуг задля хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД

Суспільство

Вчора під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулося засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на території області.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.


 

У заході взяли участь керівники Верховинської районної державної (військової) адміністрації, голови територіальних громад Верховинського району, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги області та члени обласної координаційної ради.
«Перед нами поставлені завдання щодо протидії захворюваності населення на інфекційні хвороби. Переконана, що своєю щоденною роботою медичні фахівці працюють у напрямках боротьби з цими небезпечними недугами, – зазначила Людмила Сірко. – Показник захворюваності населення на туберкульоз зріс в Україні та області у порівнянні із довоєнним часом. Надзвичайно важливо зараз активізувати інформаційну кампанію щодо боротьби із захворюваністю населення на туберкульоз, ВІЛ, оскільки люди повинні знати ті чинники, які провокують ці хвороби. Важливою є вчасна діагностика, забезпечення населення необхідним лікуванням».

В ході засідання розглянули питання щодо стану профілактики, раннього виявлення та амбулаторного лікування пацієнтів з туберкульозом, ВІЛ в центрах ПМСД Верховинського району за результатами моніторингових візитів.У процесі обговорення акцентовано увагу на важливості покращення роботи з виявлення захворюваності на туберкульоз на ранніх етапах, формування груп ризику та проведенні необхідних профілактичних оглядів.


Загалом ситуація із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД погіршилася. Туберкульоз найбільш поширений серед соціально незахищених верств населення. Зокрема, із 409 хворих – 214 виявлених у 2022 році становлять непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.


Під час наради також йшлося про посилення координації заходів, спрямованих на елімінацію передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції. Задля цього одноголосно затверджено Дорожню карту з випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Мовилося й про просвітницьку роботу щодо запобігання захворювання, подолання соціально-психологічних наслідків та профілактики ВІЛ/ТБ в області в умовах війни, в тому числі психосоціальний супровід.


На засіданні наголошувалося на важливості збереження доступності діагностики туберкульозу, ВІЛ/СНІДу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей та близького оточення.



Переглядів: 348