Як працює бойовий модуль EOS, який австралійці поставили Україні

Технології

Ще на початку квітня цього року стало відомо, що Україна замовила в австралійській компанії Electro Optic Systems першу партію неназваних бойових модулів з сотні одиниць, а наприкінці цього ж місяця оголосила про укладання другого контракту на 50 штук.

В обох випадках EOS не оголошував тип бойового модуля, що дозволяло робити цілий ряд припущень. Але днями ця австралійська компанія провела відкриту демонстрацію своєї розробки під назвою Slinger, зазначивши, що саме вона постачається до України.

Бойовий модуль Slinger

Бойовий модуль Slinger

Як йдеться в офіційному повідомленні компанії, перший контракт стосується партії з 110 бойових модулів Slinger, які встановлюються на гусеничні БТРи M113. А ще півсотні для української компанії “Практика”, яка встановлює їх на свої бронеавтомобілі.

Зазначимо, що мова вочевидь йде про бронемашини “Козак 2М”, “Козак-5” чи “Козак-7”. Справа в тому, що вага бойового модуля Slinger у 355 кг цілком дозволяє його встановлення на MRAP навіть легкого класу.

Але цікавішим є спеціалізація самого бойового модуля Slinger у вигляді протидронової системи. Сам бойовий модуль має довершену прицільних приладів, де окрім звичного оптико-прицільного модуля та сенсору вітру встановлено й РЛС.

Бойовий модуль Slinger

Бойовий модуль Slinger

Саме ця РЛС EchoGuard від американської компанії Echodyne є об’єктивно маленьким “витвором мистецтва”, бо є малогабаритним 4D радаром з інструментальною дальністю у 6 км у секторі 120 градусів та 80 градусів за кутом місця.

Також Echodyne доволі детально розкрив дальності виявлення різних типів цілей. Наприклад, такий дрон, як Matrice 600 вона бачить з відстані не менше 1,4 км, а Phantom 4 – понад 1 км.

Бойовий модуль Slinger

Бойовий модуль Slinger

Тобто існує можливість протидії дронам за будь-яких погодних умов. При цьому, знову ж, ніхто не відміняв довершену систему управління вогнем, яка й без РЛС дозволяє чудово боротись з дронами на бойовому модулі R400S. При цьому сама система вогнем дозволяє автоматично супроводжувати ціль, а оператор лише дає дозвіл на знищення.

 

EOS Shoots Down Drones at C-UAS Sandbox 2022

Але ця РЛС необхідна для максимального ефективного використання ще однією речі, яка дійсно дозволяє розробнику використовувати для Slinger слоган “one shot, one kill”. Це використання автоматичної гармати M230LF Bushmaster з програматором боєприпасів.

 

MACE, M230LF, Proximity Fuzed Ammunition | Counter UAS Solutions | Bushmaster Users Conference 2021

Тобто для знищення дрона дійсно достатньо лише одного такого 30-мм снаряда, який вибухне просто перед дроном.

Й таким чином, це ще раз говорить, що поки найбільш ефективними у світі системи боротьби з БПЛА є саме такі “кінетичні” системи. І саме на них Україна зробила ставку, бо до цього стало відомо, що до України будуть передані аналогічні за концепцією антидронові системи CORTEX Typhon від норвезької Kongsberg, які є кулеметним бойовим модулем для танка Abrams.

Джерело



Переглядів: 342