У Калуші для школярів працювала мобільна наукова лабораторія
«Малий іще, підрости». Так реагує більшість дорослих на зацікавлення дітей наукою. Ці аргументи не для покоління “зумерів”.
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.
Сучасні діти можуть цікавитись новітніми науковими і технічними досягненнями, самостійно опановувати нові знання, робити посильні кроки для того, щоб у майбутньому стати фаховими науковцями і техніками. І, як показує практика, їм це цікаво.
Громадська ініціатива StartUpSchool разом із Представництвом Дитячого фонду ООН “UNICEF» та волонтерами із ГО «Інститут суспільних ініціатив» розпочали проєкт «TechLabino».
«TechLabino» – мобільна наукова лабораторія, яка пропонує для дітей майстер-класи із робототехніки, хімії, біотехнологій. Це не просто демонстрація цікавинок науки, але і реальна можливість власноруч спробувати, протестувати, створити щось цікаве для себе і корисне – для загалу.
Відрадно, що дітям розповідали і про те, що великий вклад у розвиток науки зробили українці. Варто тільки згадати ректора найстарішого у Європі, Болонського, університету Юрія Дрогобича!
У вітальному слові керуючий справами виконкому Олег Савка наголосив, перед нами справа відновлення і розбудови сучасної держави, а для цього наука – просто необхідна.
Цікаво було і мали, і дорослим.
“Можливо, серед нас є майбутні історики, хіміки, фізики, астронавти і навіть президенти. Тому наука – це важливо. І ми це сьогодні показуємо. Адже важливо і просто спілкуватися разом, і бути разом у цей важкий час для України”, – наголошує координатора проєктів ГО «Інститут суспільних ініціатив» Оксана Савчук.
Проєкт стартував із Калуської громади. На нього зареєструвалися більш,ніж півтисячі школярів віком від 10 до 18 років.
Лабораторія розташувалася у Палац культури “Юність”.
Дітям пропонували:
– тест-драйв електричного велосипеда;
– виготовлення крему для загоєння ран;
-керування дроном;
– знайомство з 3D моделюванням і друк сувеніру на згадку;
– робототехніку і змагання роботів у лабіринті;
-виділення ДНК із пшениці та інші хімічні досліди.
Молоде покоління іде у ногу з часом, не зважаючи на складне сьогодення. Адже їм відбудовувати країну і творити майбутнє!
Переглядів: 556