13 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день сну

Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше – в п’ятницю другого повного тиждня березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.

Найбільш поширені захворювання сну – безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва – потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої. За статистикою безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.

Стара істина говорить, «сон – найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.

В 2020 році Міжнародний день сну припадає на 13 березня.

День Кена

13 березня проводять День Кена. Дата, коли в 1961 році на сцені вперше з’явився давній друг Барбі – Кен Карсон, який був представлений його творцями Mattel на ярмарку іграшок. Ці березневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Василь, Арсеній, Касьян, Микола, Іван, Марина, Кіра

День в історії:

1325 — загальноприйнята дата заснування столиці ацтекської імперії Теночтітлан (нині Мехіко)

1669 — підписані Глухівські статті — договір про права українського козацтва, укладений між Москвою і козацькою старшиною

1781 — англійський астроном Вільям Гершель відкрив планету Уран

1917 — до Києва із заслання повернувся Михайло Грушевський

1917 — над будівлею Української Центральної Ради ухвалено підняти жовто-блакитний прапор

1921 — Монголія проголосила незалежність від Китаю

1938 — російську мову запровадили як обов’язковий предмет для навчання в усіх школах СРСР

1940 — Фінляндія і СРСР підписали мирний договір. Закінчення Зимової війни.

1949 — у Канаді розпочала діяльність Українська вільна академія наук

1997 — Україна та НАСА підписали договір про політ у космос першого українського космонавта. Ним став Леонід Каденюк.



Переглядів: 262