В Івано-Франківську відбувся освітній форум «Стратегія Івано-Франківська 2030»

Суспільство

Ворог не зможе зупинити навчальний процес в Україні.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Руслана Марцінківа


Освітній форум, як частина проєкту «Стратегія Івано-Франківська 2030» відбувається у місті. Тут зібрались освітяни, журналісти, місцева влада, батьки учнів та студентів, щоб разом сформувати бачення того, як будуть навчатися наші діти в найближчій перспективі. 

«На сьогоднішньому форумі маємо зрозуміти куди рухається освіта. Врахувати думку керівників усіх навчальних закладів. Після сьогоднішнього початку, буде ряд наступних зустрічей та сесій з представниками освіти, після чого ми зможемо сформувати стратегію, яку офіційно затвердять на сесії міської ради й будемо мати офіційний документ. З початку повномасштабного вторгнення ми мали дуже великі виклики: це і відтік кадрів (майже 2 тисячі вчителів переїхали за кордон), відтік дітей (майже 3 тисячі зараз перебувають за кордоном), є також ВПО школярі та вчителі. Маємо виклики з укриттями, з тим, як реагуємо на повітряні тривоги, навчання онлайн/офлайн чи якісь інші  форми. Тому наразі ми швидко трансформуємось, щоб краще вчити та виховувати дітей», – розповідає Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти та науки. 

Окрім звичних труднощів в організації навчального процесу та здобуття освіти, цьогоріч війна надзвичайно ускладнила про ці процеси для усіх його учасників. 

«Сьогодні війна наробила шкоди всій освітній системі. Починаючи з того, що ми маємо втрачені життя освітян, вчителів, учнів, студентів – ми маємо зруйновані будівлі, школи, які залишаються на тимчасово окупованих територіях. Сьогодні надзвичайно важлива така ініціатива міста Івано-Франківська – провести подібний захід для того, щоб обговорити взагалі стратегію освіти в межах однієї громади. Коли ви запитуєте, що потрібно робити? Тут мають робити абсолютно всі: школа, вчителі, батьки, директор школи – це один рівень. Потім громада – це другий рівень і держава – це третій рівень. Кожен на своєму рівні має пропрацьовані кроки, які необхідно реалізовувати. Думаю, що багато громад мають подібні заходи та це дуже приємно», – розповідає Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України. 
Заступник Міністра освіти та науки України Михайло Винницький каже, що його команда відповідає за вищу освіту. І цьогоріч на Національний мультипредметний тест зареєструвалось на 60 тисяч студентів більше, аніж  минулого року. 26 тисяч записалися зі закордону. Тобто, популярність української вищої освіти очевидна і це надихає до розвитку. 

«Івано-Франківськ взагалі цікаве місто тим, що тут є незвичайний потенціал для університетського розвитку. З точки зору Києва, нам здається, що цей потенціал дещо розпорошений серед різних закладів освіти і можливо його потрібно трошечки більше концентрувати, але це важливо робити не адміністративним способом, а, послухавши, які є потреби, які є стратегії розвитку спільнот тут. Франківськ, як місто, мені дуже близьке, і я бачу ту надзвичайний потенціал саме для науково-технічного розвитку. Бо Франківськ – не просто місто туризму, а й місто освіти, науки та високоосвічених людей», – каже Михайло Винницький, заступник Міністра освіти та науки України. 

На думку міського голови Руслана Марцінківа, дуже важливо проводити такі заходи, щоб залучити до розробки освітнього вектора максимальну кількість дотичних людей та експертів. На стратегії є заступник міністра, який саме курує вищі навчальні заклади. Дуже важливо залучати зовнішніх експертів. Є консультанти щодо стратегії: Євген Глібовицький і Олександр Солонтай, які приєднують зовнішніх чи міжнародних експертів з різних напрямків. Дуже важливо дотримуватися вимог Європейського Союзу. 

«Розуміємо, щоб без якісної, сучасної освіти: від дитячого садочка до вищого навчального закладу – не буде сучасного розвитку Івано-Франківська. Тим паче, що ми обговорюємо розвиток освіти в умовах війни, в умовах викликів, які сьогодні є. Далі будуть працювати робочі групи для того, щоб напрацювати стратегію розвитку до 2030 року. Ми плануємо, що вкінці року спільно з нашими партнерами така стратегія розвитку буде затверджена на сесії міської ради. Не стільки важливий сам документ, як те, наскільки місто буде залучене до розробки цієї стратегії й на скільки ця стратегія стане своєю. Тому максимально хочемо залучити освітян. Через освітян залучимо і дітей, і батьків до розробки нашої стратегії. Тому дуже важливо, що такі обговорення сьогодні відбуваються», – підсумував Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська. 


Переглядів: 387