Відпустка за станом здоров’я за рішенням ВЛК — алгоритм дій

Поради, Суспільство

Війна не минає без наслідків, тисячі українських захисників і захисниць втрачають фізичне та психічне здоров’я в боях з окупантами.

Часто після поранення та лікування військовослужбовці потребують періоду відновлення здоров’я до рівня достатнього, аби знову приступити до служби. У такому разі Військово-лікарська комісія ухвалює постанову про потребу у відпустці за станом здоров’я.

Така відпустка надається у випадках, передбачених Розкладом хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Положення, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402), та за рішенням ВЛК.

Як зазначається у Довіднику військовослужбовця після поранення, загальний термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах, включаючи відпустку за станом здоров’я, не повинен перевищувати 4 місяці, а для хворих на туберкульоз — 12 місяців.

Лікар ухвалює рішення щодо необхідного для лікування терміну залежно від кожного окремого клінічного випадку з обов’язковим дотриманням вимог щодо діагностичних та лікувальних методів надання медичної допомоги, визначених клінічними протоколами, стандартами медичної допомоги, адаптованими клінічними настановами.

Після закінчення визначеного терміну перебування на безперервному лікуванні та у відпустці за станом здоров’я потрібно повторно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Якщо вам надали відпустку за станом здоров’я на підставі рішення ВЛК, то терміни тривалості такої відпустки наступні:

  • 30 днів;
  • 45-60 днів — за медичними показаннями після травм (поранень) або оперативного лікування (у мирний час);
  • продовження основного терміну на 30, а в окремих випадках на 45 або на 60 календарних днів (у мирний час). Під час воєнного стану відпустка за станом здоров’я може двічі продовжуватися по 30 календарних днів.

Враховуйте, що тривалість відпустки за станом здоров’я може бути саме такою, яка вказана в довідці ВЛК (П. 2.1 гл.2 Розділу І Наказу МОУ № 402). Командир, з урахуванням місця розташування військової частини та місця проходження відпустки, може надати до 2 додаткових діб на дорогу.

Однак на практиці інколи буває по-іншому — командир може надати меншу кількість днів на відпустку, ніж вказано у висновку ВЛК. Якщо ти не згодний(-а) з цим рішенням, потрібно апелювати до вищого командування. Якщо й це не дає результату, зателефонуй на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міністерства оборони України (0 800 500 442).

Після закінчення терміну перебування на безперервному лікуванні та у відпустці за станом здоров’я необхідно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Щоб отримати відпустку за станом здоров’я, потрібно:

  1. Прибути до своєї військової частини.
  2. Написати рапорт з проханням надати відпустку за станом здоров’я відповідно до рішення ВЛК. У рапорті необхідно зазначити місце проведення відпустки за станом здоров’я та додати висновок ВЛК (Додаток 12).
  3. Отримати у військовій частині відпускний квиток з датами відпустки.

У разі виникнення запитань щодо проходження ВЛК, звертайтесь на гарячу лінію Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міністерства оборони України (0 800 500 442).

Джерело



Переглядів: 681