На Калущині визначили водний об’єкт для майбутніх досліджень
В рамках проєкту «Покращення стану водозаборів та стійкості до змін клімату в Україні», що реалізується за підтримки Міжнародної програми Лісової служби США (U.S. Forest Service International Programs) в місті Калуш, Івано-Франківської області, на перетині вулиць Пекарська, Грушевського, Рубчака, провели обстеження водного об’єкту на предмет проведення лабораторних досліджень з метою визначення стану та показників води і їх відповідність нормам, а також пошуку джерел забруднення водойми та шляхів їх усунення.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Петра Матейка
Представники організації за участі: депутата Калуської міської ради (члена комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології) – Дмитра Вальнюка, а також Фіцака Тараса Івановича (начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради), Тарбєєва Олега Юрійовича ( першого заступника начальника управління – начальник відділу цивільного захисту управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради); Дзундзи Людмили Ярославівни (головного спеціаліста управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради) та Скибіцького Романа Євгеновича (директора КП «Калушавтодор») заслухали інформацію щодо характеристики об’єкту, його розмірів, ймовірного походження та стану водовідвідних мереж.
Як повідомили фахівці Калуської міської ради, дана водойма орієнтовною площею 0,2081 га, сформувалося більше 80-ти років тому на місці замуленої місцевості в результаті скупчення атмосферних опадів та посилення водоносності ґрунтових джерел. Згаданий об’єкт, оточений з однієї сторони житловими вулицями міста, з протилежної підприємством, яке використовується, як складські приміщення, а також релігійною спорудою. Ділянка розміром 1, 2897 га, на якій знаходиться водний об’єкт, перебуває у власності міста та має затверджену технічну документацію із землеустрою.
«Важливим фактором є те, що раніше на цьому об’єкті не проводились жодні дослідження. Відтак, завдяки даній програмі, ми матимемо можливість отримати гідроморфологічні, біологічні, хімічні, фізико-хімічні дані, а також визначити загальний рівень засміченості та замулення» – зазначив керівник проєкту Микола Турик.
Переглядів: 550