Найбільші собаки у світі — 10-ка важкоатлетів

Культура

Найбільша собака – це не іграшка, а захист для господаря і його сім’ї.

Люди заводять чотириногих друзів часто навіть не замислюючись над тим, який у пса характер, що він любить і для чого була виведена та чи інша порода. Саме з ознайомчою метою і представлена наступна десятка найбільших і потужних собак.

Англійський мастиф

Цей представник є лідером в рейтингу найбільших важкоатлетів. Для англійського мастифа характерні:

  • потужні м’язи;
  • сумні очі;
  • маса до 86 кг;
  • зростання в холці — 76 см.

Виглядає цей важковаговик дуже пропорційно і багато любителів собак вибирають англійського мастифа не тільки для охорони, а й для дітей.

Попри свій досить суворий вигляд, ця найбільша і потужна собака у світі безмежно любить своїх господарів. Вона ніколи не образить дитину, проте малюкам важко грати з таким вихованцем через надмірну масивність. Зрозуміло, ця порода потребує регулярного догляду і тренувань.

Важливо! Найрозумнішою і податливою собакою англійського мастифа назвати важко, проте базові уроки він обов’язково зрозуміє.

Цей важковаговик їсть багато, але його не варто перегодовувати. Харчування має бути збалансованим і зводитися до 2-3 прийомів в день.

Іспанський мастиф

Батьківщиною цього гіганта є Естремадура (Іспанія). Спочатку іспанських мастифів, як і їх предків, використовували в якості охоронців худоби. До таких собак пред’являлися особливі вимоги: вони повинні були бути врівноваженими, щоб не сполохати худобу, впевненими і самостійними, адже ночами їм доводилося стерегти стадо без людини. Крім того, вони повинні були бути сильними і сміливими, щоб захистити від нападу на худобу. І всі ці якості іспанський мастиф в собі поєднує — вони здатні кілька днів поспіль пасти стадо навіть без їжі і не дозволять собі задерти скот.

Зріст іспанського мастифа — 77-90 см, вага — 60-90 кг. Цей благородний важкоатлет стане прекрасним другом для всіх членів сім’ї і відданим охоронцем будинку і території. У квартирі тримати такого вихованця буде незручно, а ось в приватному будинку він буде відчувати себе комфортно в вольєрі.

Сенбернар

Сенбернар — найважча серед найбільших і потужних порід собак. Звичайна вага цих гігантів — 75-90 кг. Втім, можна зустріти сенбернара з вагою в 120 кг.

У 1978 році представник цієї породи став справжнім рекордсменом, зрушивши з місця вантаж в три тонни на дистанцію в 4,5 метра. На це йому вистачило 1,5 хвилини. Відмінні риси представників сенбернарів:

  • мудрі очі;
  • дружність;
  • стійкість характеру;
  • грайливість.

Сенбернари дуже люблять зиму — жоден пес не пропустить можливості пограти на снігу. У молодому віці сенбернари упираються і відмовляються виконувати команди або прохання, що приносить незручності господарям. У таких випадках слід більше спілкуватися з вихованцем і давати йому час на якісний відпочинок, більше часу проводити з ним на вулиці. Якщо ви і ваша сім’я стримано ставитеся до хропіння, слини і вовни, то така собака стане кращим і відданим другом.

Важливо! Починають тренувати сенбернара з часу його появи в будинку.

Піренейський мастиф

Представникам цієї породи віддано четверте місце. Родом вони з Арагона (Іспанія). Спочатку піренейських мастифів на Південно-Заході Європи азіатські торговці використовували в якості пастухів. Ці важковаговики досить великі — 77-81 см в холці. Середня вага — 70-81 кг. Хоча, зустрічаються і представники в 100 кг.

За характером піренейські мастифи — віддані, надійні вихованці, які висловлюють готовність до спілкування з маленькими дітьми, через що їм нерідко довіряють роль няньки. Вони чудово розуміють, що від них хочуть, але можуть не виконувати команди, якщо не визнають авторитету людини. Піренейські мастифи цінуються за свій розум і надійність. Сьогодні, завдяки спостережливості, витримці і спокою, їх активно використовують в ролі охоронців.

Як і всіх великих собак, піренейських мастифів краще тримати в приватному будинку. У разі якщо їх утримувати у квартирі, таких вихованців потрібно довго вигулювати 2 або 3 рази на день, даючи навантаження м’язам. Крім того, піренейських мастифів необхідно часто вивозити на природу, де вони можуть досхочу побігати.

Німецький дог

Якщо вам подобаються породи великих собак, цей красень — те, що вам потрібно. Виведені німецькі доги в кінці XIX століття в Німеччині. Висота в холці — 70 см, хоча був зареєстрований рекордний показник — вище 1 метра. Вага німецького дога становить 55-90 кг. Німецький дог — чудовий охоронець, який при необхідності може стати відданим компаньйоном.

Вони безмежно віддані хазяїнові, не схильні до агресії і дуже люблять дітей. До чужинців відносяться недовірливо. Хоча німецькі доги гавкають рідко, це не заважає їм вартувати свою територію. Важливо! Такі вихованці підійдуть тим, хто вже має певний досвід поводження із собакою, оскільки вони бувають примхливими і упертими.

Для них важлива рання соціалізація. Німецькі доги зажадають достатньої уваги і певних жертв з боку власника. Тому тим, у кого не вистачає часу, заводити такого вихованця не рекомендується.

Тибетський мастиф

Багатьом ця порода відома по гриві навколо голови. Спочатку тибетських мастифів використовували для захисту храмів. Найбільший важкоатлет цієї породи важив 120 кг. Середня ж вага тибетського мастифа — 82 кг, зріст — 85 см.

На жаль, цей важковаговик доступний тільки людям з великим доходом (ціна за цуценя становить 2-10 тисяч євро). Чи знаєте ви? За переказами, тибетський мастиф — найдавніша собака, яка належала самому Будді. Завдяки густому підшерстю і шикарній вовні тибетські мастифи легко переносять будь-яку погоду, а їх потужність і сила дозволяє долати довгі відстані по скелястих стежках.

Відмінні риси:

  • потужні кістки і м’язи;
  • витривалість;
  • спокій;
  • стійкість;
  • охайність;
  • стриманість;
  • відмінне здоров’я;
  • довголіття (в середньому — 16 років).

Ньюфаундленд (водолаз)

Ньюфаундленд посідає сьоме місце серед найбільших собак. Спочатку ця популярна сьогодні порода використовувалася тільки в Канаді в якості робочої сили.

Ньюфаундленди можуть мати світлі плями на лапах і грудях. На пострадянській території цих собак називають водолазами. У ньюфаундленда на лапах є перетинки. Стандартна вага псів становить 70 кг при зрості в 74 см. Ньюфаундленд — дуже ласкава собака, доброту якої можна порівняти з лабрадором. Представники цієї породи доброзичливі і з теплотою ставляться до всіх членів сім’ї. Причому ньюфаундленд доброзичливо ставиться не тільки до дітей, але і до чужих людей.

Характер цих псів цілком відповідає їх призначенню — порятунок людей. Вони дуже люблять воду і прекрасно переносять будь-яку температуру.

Бурбуль

Ця порода була виведена у XVII столітті в Африці. Її представники мають чудові охоронні якості.

Бурбуль — потужна, витривала собака з хорошою пластикою і реакцією. Зростання такої собаки — 64-70 см, вага — 70-90 кг. Ці пси вимагають постійної турботи і догляду: тренувань, фізичних навантажень, ласки. Більшість вихованців вважають себе членами сім’ї і страждають без господарів. До того ж без спілкування вони можуть ставати деструктивними.

У бурбулей дуже розвинений охоронний інстинкт і вони вважаються кращими охоронцями. При правильному вихованні вихованці спокійно ставляться до незнайомців, хоча і тримаються відчужено. Без соціалізації такі собаки стають агресивними. Оберігаючи свою територію або господаря, бурбулі воліють залякувати жертву, однак готові застосувати і силу.

Такий вихованець ніколи не дозволить завдати шкоди господареві або члену сім’ї, завжди готовий віддати за них своє життя.

Московська сторожова

Всіх, хто цікавиться великими породами собак, і розглядав їх фото з назвами, захоплює московська сторожова. Цей важковаговик був виведений в 50-х роках XX століття шляхом гібридизації сенбернара, кавказької вівчарки і російського рябого гончака.

Стандартне зростання цього важкоатлета — 77-78 см, вага — 45-60 кг. Московські сторожові — врівноважені, впевнені в собі собаки. У родинному колі московські сторожові — ласкаві і добрі ведмедики, з якими люблять грати діти. Однак у них прекрасні охоронні і сторожові якості. Ці собаки безстрашні і ніколи не відступають. Московській сторожовій необхідний рух, хоча їй можна прищепити і манери міського жителя.

Ця собака ніколи не гавкає безпричинно.

Важливо! Московську сторожову не можна заводити літнім людям, підліткам або тим, хто звик сюсюкати з тваринами. Без належного виховання собака втратить свої кращі якості і виросте боягузливою або занадто агресивною. Господар московської сторожової повинен стати для неї справжнім авторитетом, якому вона буде беззаперечно підкорятися.

Леонбергер

Ця порода була виведена в Німеччині і названа на честь німецького міста Леонберг, градоначальник якого захоплювався селекцією і схрестив Ландсіра, сенбернара і піренейську гірську собаку.

Леонбергери володіють спокійним характером і темпераментом. Прекрасно підходять в ролі охоронця. Стандартне зростання леонбергера — 70 см, вага — 80 кг. Завдяки пишній і довгій шерсті леонбергер виглядає просто величезним. Хоча, пори свою масивність, ці собаки дуже спритні.

Для утримання у квартирі ця порода не підходить — їй потрібен просторий прохолодний двір. Також для леонбергера потрібно серйозне фізичне навантаження. Завдяки м’якому характеру цей пес може стати прекрасною нянькою для дітей. Крім того, вони можуть перебувати на службі в поліції і допомагати рятувати людей зі снігових обвалів і води.

Зрозуміло, велика собака вимагає не тільки великих тимчасових, але і грошових витрат. Кожен, хто збирається взяти такого вихованця, повинен правильно його виховати, щоб пес став надійним захисником, а не малоосвіченою небезпекою для сім’ї.

Джерело



Переглядів: 519