У Калуші районна “мобільна бригада” поспілкувалася з представниками місцевої влади та ВПО

Суспільство

Розуміння потреб та оперативне вирішення проблемних питань ВПО – рецепт ефективної роботи та отримання необхідного результату. І така робота з часу повномасштабної війни у Калуському районі постійно проводиться.


Про це Голос-Інфо дізнається від Жанни Табанець


Сьогодні вчергове працювала районна «мобільна бригада», яка побувала у Новицькій і Верхнянській територіальних громадах, де поспілкувалася з представниками місцевої влади та внутрішньо переміщеними особами.


Разом із «мобільною бригадою» працювали й партнери – представники БФ «Карітас Івано-Франківськ», які розповіли про торгівлю людьми. Особлива вдячність священнослужителям УГКЦ, які допомагають проводити таку соціальну роботу спільно з благодійним фондом.


Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та війни. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.


На зустрічі акцентували увагу і на проблемі виявлення осіб, які постраждали від торгівлі. Адже більшість цих людей воліє краще не згадувати про неприємні історії в їхньому житті. Тому дуже важливо ідентифікувати цих осіб, допомогти їм звернутися до відповідних соціальних служб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.


Варто зазначити, що в нашому районі налагоджена системна робота у цьому напрямку. Завдяки координації управління соціального захисту проводяться превентивні заходи із попередження торгівлі людьми всіма службами: управлінням соцзахисту, центром зайнятості, службою дітей, відповідальними структурними підрозділами територіальних громад та ін.


Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем.

Основна мета зустрічей із внутрішньо переміщеними громадянами – почути про нагальні потреби, заслухати пропозиції та спільно знайти вирішення.


Порушені громадянами питання в основному стосувалися соціальної підтримки, різних видів допомог, працевлаштування та ін. Фахівці «мобільної групи» надали консультації постраждалим від війни людям з правових, соціальних, психологічних та інших актуальних питань.


Крім того, під час зустрічей учасники «мобільної бригади» ознайомилися із комплексом соціальних послуг, які отримують внутрішньо переміщені особи. Йшлося про те, як швидше адаптуватися, якими програмами для підтримки потрібно скористатися, ознайомили зі змінами в законодавстві, надали інформацію, яка для них буде корисною.


Цього дня працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надали юридичні консультації переселенцям, а також поінформували присутніх про можливість звернутися до центру надання вторинної правової допомоги за порадою. Особливо це стосується тих, у яких пошкоджено чи знищено майно.


Йшлося і про сприяння у вирішенні актуальних питань для переселенців філією центру зайнятості. Зокрема, зазначалося, що зараз на ринку праці актуальні робітничі професії; за потреби центр зайнятості здійснює перекваліфікацію.
“Дякуємо благодійним організаціям за допомогу та співпрацю щодо вирішення проблемних питань ВПО. Завдяки нашій єдності та силі духу ми гідно пройдемо всі випробування. Єднаймося та допомагаймо тим, хто цього потребує. У єдності – наша сила і за нами – Перемога”, — йдеться у дописі. 


Переглядів: 350