Як захистити пороги автомобіля від корозії та чому це відбувається

Технології

Кожен водій рано чи пізно зустрічається з цією проблемою.

Весна стукає у наші двері, і навіть самі вперті автовласники стають в чергу на автомийку.

Перший після зими «банний день» — завжди важке випробування для психіки водіїв. Нові відколи та подряпини, які були непомітні під шаром бруду. І дірки в порогах, які самостійної з допомогою «гаражної косметики» не прибрати.

Пороги будь-якого сучасного автомобіля — один з елементів, які піддаються іржі та псуванню частіше інших. І справа зовсім не у віці або місці “проживання” авто, хіба що в місті ці процеси виникають дещо швидше.

Саме в поріг, виходять дренажі — трубки, по яких повинна стікати вода. За пару років там утворюється такий шар бруду, що з ним не впорається навіть вода під тиском. Допоможе тільки механічна чистка. А де постійно стоїть бруд і вода — там і з’являються вогнища корозії.

Автовласники досить швидко знайшли «загального ворога»: мовляв, таким нехитрим способом автовиробники закладають «конструктивну загибель» автомобіля, змушуючи покупця вже через 5-7 років знову відправитися в автосалон.

Адже поріг є частиною опорної конструкції сучасного авто, позбавленого рами. Деталь згнила — кузов деформувався. Яка тут безпеку, якщо на будь-якій ямі або «лежачому поліцейському» таке авто може просто скластися навпіл.

Щоб запобігти (або хоча б сповільнити) подібний розвиток подій, за дренажними трубками треба уважно стежити з моменту першого виїзду з дверей автосалону.

В першу чергу — щорічно, після завершення опалювального сезону, треба перебороти жадібність і промити дренажі під тиском. Зробити це можуть або на добротній мийці, або на автосервісі. Кількість землі, піску та іншого нальоту гарантовано вразить вашу уяву. Така процедура дозволить воді швидко проходити свій шлях від лобового скла до землі, а водієві — зберегти не тільки пороги, але і кромку лобового скла, низ якого перестане перебувати в болоті.

Наступна важлива процедура — обробка герметувальними сумішами. Це можна зробити самостійно або довіритися професіоналам.

Все вищезазначене обов’язково потрібно виконувати до одного моменту — поки пороги ще живі. Якщо ж іржа вже з’явилася, а корозія почала свою руйнівну справу, то вже запізно. Допоможе тільки «хірургічне втручання».

Але перш — розставимо всі крапки над «i». Не треба забувати про опорну функції порогів. І не варто заливати дірки будівельною піною, бетонним розчином та використовувати для ремонту епоксидну смолу, скловолокно та інші невідповідні матеріали.

Як тільки деталь перестає виконувати свою функцію (а яке навантаження може витримати будівельна піна?) вся вага машини автоматично лягати на дах і стійки, а на такий розклад вони не розраховані.

Джерело



Переглядів: 359