Хто може бути військовим капеланом
Про це під час круглого столу в Military Media Center «Офіцери без зброї. Інститут військового капеланства в Україні: становлення, місія, екуменізм» розповів начальник Служби військового капеланства ЗСУ апарату Головнокомандувача ЗСУ полковник Олексій Терещук.
Начальник Служби військового капеланства повідомив, що згідно з чинним законодавством військовим капеланом може бути громадянин України, представник релігійної організації, яка зареєстрована в Україні відповідно до чинного законодавства та має мандат на право здійснення військово-капеланської діяльності.
— Мандат — це як ліцензія, яка видається відповідно до потреби. У ЗСУ було проведено опитування особового складу і визначено квоти конфесійного представництва військових капеланів. Відповідно до цих квот кожна релігійна організація отримує запит від державної служби з етнополітики та свободи совісті щодо кількості священників, яких вони мають делегувати у Збройні Сили. Відповідно отримують мандат, і це дає їм змогу і право здійснювати військово-капеланську діяльність, — розповів Олексій Терещук.
Він зазначив, що нині у Збройних Силах України 738 посад військових капеланів. Станом на сьогодні мандати видані 244 священнослужителям, а на посади штатних військових капеланів призначено 78 офіцерів.
— Разом із тим мандат ще не говорить про те, що священник одразу стає військовим капеланом. Є певна процедура, і на сьогодні вже призначено 78 штатних військових капеланів, які отримали військове звання та підписали контракт. Після призначення на посаду військовий капелан проходить спеціальну підготовку. Підготовка полягає не лише в душпастирській опіці чи просвітницькій роботі, але й консультуванні, насамперед командира, — сказав Олексій Терещук.
Начальник Служби військового капеланства зауважив, що консультування командира є дуже важливим напрямком роботи капелана.
— Коли підрозділ заходить до району виконання бойового завдання, як показала практика, командиру дуже важливо розуміти духовно-релігійну ситуацію в районі виконання та серед свого особового складу. У 2014 році навіть були випадки, коли наші бригади на вулиці зупиняли цивільні з ознаками релігійного спрямування. У цьому полягає дуже важлива робота військового капелана, — повідомив Олексій Терещук.
Також під час заходу зазначили, що військовий капелан має забезпечити духовно-релігійні потреби особового складу та за необхідності залучити представника іншої релігійної конфесії.
Переглядів: 602