В Івано-Франківську провели засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики

Суспільство

Всього на розгляд було винесено 7 питань.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Andriy Yavorskyy


Першочергово було розглянуто звернення голови Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдана Боровича та схвалено зміни до програми соціального захисту населення. Підтримано рішення виділити 2 млн. грн, які будуть спрямовані на оздоровлення ветеранів ОУН – УПА. Станом на сьогодні в області проживає 84 особи, які мають відповідний статус.  З кожним роком життя їх здоров’я потребує медичної уваги та підтримки. Тепер за цією програмою кожен з них отримає 24 тис. грн. на оздоровлення та реабілітацію. Нехай будуть здорові та живуть довго, бо разом з ними маємо радіти нашій Перемозі…


Також опрацювали декілька інших важливих проєктів рішень обласної ради, серед яких «Про стан та розвиток медичної реабілітації в області, аналіз мережі закладів, що надають реабілітаційну допомогу» та «Про роботу невідкладної (екстреної) медичної допомоги».


Щодо питання стану реабілітаційної допомоги в області:
Намагання медичних закладів отримати добре фінансування від Національної служби здоров’я часом переходить межі здорового глузду. Такий забіг можна було спостерігати при контрактуванні на інсультний пакет. Тепер подібну тенденцію спостерігаємо і щодо реабілітації. Ще трохи і цю послугу надаватимуть заклади первинної медичної допомоги…

В цьому році 20 комунальних медичних закладів уклали договори з НСЗУ на реабілітаційну допомогу. Проте, менше половини з них відповідають умовам специфікації:

– лікарні недоукомплектовані фахівцями: недостатньо фізичних терапевтів, ерготерапевтів та лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини. Нестача кадрів унеможливлює повноцінну роботу мультидисциплінарних команд з реабілітації.


– частина закладів не пристосована для вільного доступу в приміщення людей з інвалідністю.


– в більшій частині реабілітація розвивається в напрямку гострого періоду та не розвивається в бік довготривалого періоду.


– в закладах продовжують функціонувати недоказові методи реабілітації: фізіотерапія та масаж.


– однією з серйозних проблем є відсутність на рівні області маршруту пацієнта, який потребує протезування: фахівці не обізнані, і відповідно, відсутня інформація в лікарнях для пацієнтів, куди звертатися за отриманням протезу.


– в області відсутній фаховий заклад для пацієнтів із спінальною травмою. Відповідно нам бракує спеціалістів, які б добре розбиралися в питаннях менеджменту сечового міхура, кишківника, спастичності, пролежнів.


Напрямок реабілітаційної допомоги в медичній галузі є новим, проте, одним із надзвичайно важливих, враховуючи воєнні реалії…


За рішенням комісії, питання реабілітації відправлено на доопрацювання.


По невідкладній (екстреній) медичній допомозі.


 Проєкт рішення обласної ради підтримано та винесено до розгляду на сесії.


Переглядів: 489