Причини відмов вогнепальної зброї та шляхи їх вирішення
Під час стрільби з напівавтоматичної гвинтівки, рушниці або пістолета, час від часу стаються відмови – коли після натискання на спусковий гачок не стається пострілу.
Причиною відмов може бути проблема в набої, механізмі зброї або ж сам стрілець. Більшість відмов пістолета вирішується простою вправою під назвою tap-rack-bang, коли потрібно вдарити магазин знизу, щоб переконатись в тому, що він вставлений до кінця, пересмикнути затвор-кожух, щоб видалити з патронника набій та подати новий і натиснути на спусковий гачок.
Відмови, пов’язані з набоями, різні, тому пропонуємо розглянути їх детальніше.
Сквіб
– це коли заряду пороху в набої недостатньо, що виштовхати кулю зі ствола, тому вона застрягає в ньому. При цьому, звук пострілу значно слабший за звичайний.
Небезпека полягає в тому, що якщо не розпізнати сквіб, і зробити повторний постріл, зброя може пошкодитись, або й взагалі розірватись. Вирішується проблема перевіркою затвору та витяганням застряглої кулі зі ствола.
Виштовхати неглибоко застряглу кулю зі стволу можна за допомогою шомполу.
Неподача набою
– коли набій не потрапляє до патронника. Ймовірна причина – проблема з магазином, а саме забруднена пружина, несправний подавач, або ж не до кінця вставлений магазин.
Закус гільзи
– коли гільза не вийшла з патронника після пострілу і застрягла вертикально, затиснувшись затвором. А цьому випадку допоможе вправа tap-rack-bang, повернувши при цьому пістолет під кутом 90о вправо, щоб гравітація допомогла гільзі покинути патронник.
Затяжний постріл
– це затримка між наколюванням капсуля та самим пострілом. В даному випадку потрібно направити пістолет у безпечному напрямку та почекати принаймні 30 секунд, а потім пересмикнути затвор-кожух, щоб видалити несправний набій.
Передчасний спуск
– це постріл, який відбувається при подачі набою в патронник через те, що ударник наколює капсуль. Саме через це подавати набій в патронник потрібно лише з відведеним у безпечному напрямку стволом.
Подвійна подача
– це коли в патронник подається одразу два набої. Вирішується видаленням магазину та пересмикуванням затвора-кожуха.
Впевнена робота механізму видалення гільз запобігає виникненню відмов.
Короткий цикл заряджання
– це коли після пострілу затвор-кожух не відводиться назад до кінця, через що новий патрон не подається. Проблема вирішується вправою tap-rack-bang.
Осічка
– майже завжди означає несправний капсуль або ударник. Якщо після спуску пострілу не відбулося – потрібно зробити вправу tap-rack-bang.
При неправильній подачі потрібно видалити магазин та набій.
Серед відмов через проблеми стрільця можна виділити дві – слабка робота з затвором-кожухом та слабкий хват. Працювати з затвором-кожухом потрібно впевнено, прикладаючи достатньо сили.
Занадто лагідна робота з ним часто спричиняє неподачу набою. А слабкий хват не дає пістолету до кінця завершити цикл перезаряджання, що викликає більшість вищевказаних відмов.
Вміння швидко ідентифікувати та виправити відмову зброї – критично важливе вміння, яким має володіти кожен озброєний громадянин, тому регулярні тренування з вирішення відмов зброї можуть врятувати життя.
Переглядів: 393