Як не варто переїжджати через “лежачого поліцейського”

Технології

Основні помилки водіїв при проїзді через «лежачого поліцейського».

«Лежачі поліцейські» давно стали невід’ємною частиною наших доріг, як метод боротьби з любителями поганяти по дворах, перед дитячими садами і школами, та й просто в якості способу знизити швидкість руху на певній ділянці дороги.

Проте є у цих перешкод і мінуси. Причому досить серйозні.

Штучні горби на асфальті додали головного болю автолюбителям, які у міру своєї необізнаності форсують перешкода то на повному ходу, то буквально ледве їдучи, здійснюючи масу помилок, що підвищують аварійність.

Тож як не варто проїжджати через «лежачого поліцейського».

Швидкісний режим

Перша помилка водіїв, які переїжджають «лежачого поліцейського», полягає в дотриманні швидкісного режиму і відсутності знань, як працює підвіска автомобіля при гальмуванні. Хтось віддає перевагу проїжджати асфальтові горби на повній швидкості, хтось переповзає, практично зупинившись, а хтось норовить одним колесом з’їхати на узбіччя.

А між тим, підказка, як правильно проїжджати «поліцейського» криється в знаку, який обмежує швидкість проїзду через штучну перешкоду, на якому в червоному колі красується цифра 20 км/год.

При цьому варто пригальмувати заздалегідь, щоб не використовуючи педаль гальма, подолати асфальтовий бугор на вказаній швидкості. Якщо ж загальмувати безпосередньо перед перешкодою або прямо на ній, то без того стисла підвіска зазнає ще більше навантаження через зміщення центру ваги у бік передньої осі. При повністю стиснутих амортизаторах можна почути характерний неприємний звук.

Якщо проїжджати «поліцейські» ходом, то можна деформувати важелі підвіски. До того ж, недосвідчений водій може не впоратися з керуванням і вилетіти з траси з усіма витікаючими з цього наслідками.

Невиправдані маневри

Другою помилкою водіїв, те що вони вважають за краще проїжджати «лежачих поліцейських», наїжджаючи одним колесом на перешкоду, а інше, пускаючи по узбіччю або вивертаючи колеса вправо, а потім знову — вліво, як при проходженні «змійки».

Мабуть, їм ніхто не пояснив, що крім надмірного навантаження на підвіску, такий метод форсування перешкод може пошкодити диски. До всього іншого, здійснюючи подібний маневр, водій може не звернути увагу, що по узбіччю їде велосипедист. Вивернувши різко вправо, водій ризикує не тільки втратити зовнішні дзеркала заднього виду, але і заподіяти серйозні травми іншим учасникам рухи.

Проїжджайте «лежачого поліцейського» правильно — без натискання на гальма безпосередньо під час подолання перешкоди, утримуючи колеса прямо.

Так ви, як мінімум, не скоротите життя ні підвісці свого автомобіля, ні його гальмівній системі, не кажучи вже про підшипники, амортизатори і інші вузли в автомобілі.

Джерело



Переглядів: 429