Одразу 4 заяви про шахрайство: в Івано-Франківську поліцейські розшукують злочинців

Суспільство

Днями до прикарпатських правоохоронців надійшло одразу кілька заяв від громадян, які постраждали від шахраїв.


Повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області.


Довірливі громадяни повідомляють невідомим особам персональні та банківські дані, самотужки пересилають заощадження шахраям. Поліцейські закликають громадян бути обачними та недовіряти невідомим особам в мережі.


Спершу до поліції Івано-Франківська звернувся 71-річний місцевий мешканець. Заявник повідомив, що до нього зателефонував нібито представник банку та сказав, що потрібно терміново змінити пароль до банківської картки. Тому необхідно повідомити пароль, що надіслали в повідомленні. Як тільки чоловік це зробив, отримав сповіщення про списання з рахунку понад 31 тисячі гривень.


Псевдобанківські шахраї ошукали й мешканку Яремча. В телефонній розмові аферисти повідомили, що потерпілій необхідно пройти авторизацію та виконати деякі операції в мобільному додатку. Жінка погодилась, виконала всі вказівки невідомих та втратила близько 18 гривень з рахунку.


Ще 30 тисяч гривень втратила жителька Рогатина, яка довірилась псевдо банківському працівнику. В ході телефонної розмови, аферист запевнив жінку, що термін дії її картки закінчився, а для відновлення потрібно зайти у мобільний додаток та діяти за його інструкціями. Після виконання їх, з рахунку жінки зникли кошти в сумі 30 тисяч гривень.


53 тисячі гривень втратила мешканка Лисецької територіальної громади. Потерпіла знайшла оголошення про продаж будівельних матеріалів в соціальній мережі, зв’язалась з невідомим продавцем та здійснила повну передоплату за товар. Отримавши кошти, шахрай перестав виходити на зв’язок.


Ознаки, які можуть вказувати на те, що перед Вами шахрай:
  • дзвінок або повідомлення надійшли з невідомого, неофіційного номера;
  • не вказано назву банку, номер вашої картки;
  • зазвичай злочинці вживають у повідомленні такі слова як «терміново», «негайно» – так вони здійснюють психологічний тиск на свою жертву.

У разі, якщо Ви стали жертвою шахраїв, телефонуйте “102”.



Переглядів: 541
banner