28 січня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
Державний прапор України
В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
День відкриття Антарктиди
Слово «Антарктика» означає «навпроти ведмедя».
Чому? Стародавні греки назвали крижаний північ «Арктікос» на честь сузір’я Великої Ведмедиці, розташованого на Північному полюсі, але тут не живуть білі ведмеді – для них тут дуже холодно. Антарктида з грецької перекладається як «протилежність Арктиці».
28 січня 1820 року учасники першої російської антарктичної експедиції (1819-1821) на човнах “Восток” і “Мирный” під командуванням Ф. Ф. Беллінсгаузена и М. П. Лазарєва офіційно відкрили цю загадкову Антарктиду – шостий і останній відкритий материк, але аж до цього дня територія Антарктиди не належить жодній країні світу, а її площа становить 13 мільйонів 661 тисяч кілометрів (континентально близько 52 млн км). Взимку материк Антарктиди значно додає в розмірах.
Іменини: Павло, Прохор, Веніамін, Софія, Єфросинія
День в історії:
1077 — Папа Римський Григорій VII взяв гору над німецьким королем і монархом Священної Римської імперії Генріхом IV у конфлікті, що завершилося «ходінням до Каносси»
1820 — в експедиції на шлюпах «Восток» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкрито Антарктиду
1855 — Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив
1871 — після чотирьохмісячної облоги Парижу оголошено капітуляцію Франції у Французько-прусській війні
1918 — Естонія й Латвія оголошують свою незалежність від Росії
1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)
1929 — у Відні відбувся Перший конгрес українських націоналістів, на якому оголошено про створення ОУН та обрано її керівництво. Головою ОУН обрано Євгена Коновальця
1986 — катастрофа космічного корабля «Челленджер»
1992 — Верховна Рада України затвердила національний синьо-жовтий стяг Державним Прапором України
Переглядів: 384