На Прикарпаття переїхали пів сотні підприємств з усієї України (ФОТО)
Івано-Франківськ з перших днів війни приймає в себе релокований з гарячих точок бізнес. Відтак, вже близько півсотні підприємств не лише знайшли прихисток в столиці Прикарпаття, а відновлюють виробництво та створюють робочі місця як для місцевих, так і для вимушених переселенців.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Руслана Марцінківа.
«Це складне високотехнологічне виробництво. Монтаж дуже специфічний. Тому ми залучили наших працівників із Запоріжжя, близько 20 людей. Однак, ми вже тут в Івано-Франківську знайшли близько 15 осіб, яких прийняли на роботу і вже бюджет Франківська отримує податок з доходу фізичних осіб. Відповідно ми вже наповнюємо місцевий бюджет», – відзначив фінансовий директор Запорізького заводу кольорових металів, релокованого в Івано-Франківську громаду, Євген Бойко.
«У Франківську ми плануємо виробництво кабелю. Це 540 тон на місяць. Коли ми вийдемо на максимальні наші потужності – це все буде робитись в три черги. Перша черга запускається в серпні – це 100 тон на місяць. Для виробництва перевозять не лише обладнання із Запоріжжя, а й із-за кордону. Тож це прямі інвестиції в Івано-Франківськ», – додав Євген Бойко.
Співзасновник та CEO стартапу Sugarrr Богдан Діордіца перевіз свою компанію до Івано-Франківська з Києва та Миколаєва. Він відзначив, що очікує від громади сприяння розвитку IT-спільноти у місті.
«Ми створюємо застосунок Sugarrr для людей з цукровим діабетом. Він зчитує показники з глюкометрів, датчиків, телефонів, браслетів та інших девайсів, надає поради і попередження щодо терапії, а також синхронізує дані з лікарем та опікунами. Працюємо в Івано-Франківську з 27 лютого. Дехто – вдома, інші – в орендованих приміщеннях. Зараз шукаємо приміщення для роботи», – розповів Богдан Діордіца.
Також в рамках індустріального парку органи місцевого самоврядування мають можливість надавати пільги з місцевих податків і зборів (податок на нерухоме майно, плату за землю тощо). Також підприємці, які будуть працювати в індустріальних парках звільняються від податку на прибуток на 10 років та від імпортного податку на додану вартість та мита на обладнання, яке ввозять.
«Основне завдання громад Прикарпаття добре комунікувати з тим бізнесом, який переїхав до нас працювати. Їхня адаптація має бути максимально швидкою та ефективною. Всі 62 територіальні громади Прикарпаття є активними учасниками комунікації з тим бізнесом, який сьогодні ще вагається щодо переїзду на Прикарпаття. Проте, робота керівників, депутатського корпусу, працівників місцевого самоврядування Івано-Франківщини є ефективною і точно стає магнітом для залучення бізнесу на територію Прикарпаття», – підкреслив Юрій Стефанчук.
«Сьогодні більше 50 підприємств вже переїхали до Івано-Франківська. Але тут не враховано сферу обслуговування, коли люди переїжджають і відкривають ресторанчик чи інший заклад. Тому для нас ця робота ще продовжується. Ми надіємось, що підприємства тут будуть розвиватись, будуть створюватись нові робочі місця. Івано-Франківськ сьогодні є комфортним містом для релокації бізнесу. Ми постійно в контакті з підприємцями, повідомляємо про вільні площі та можливості для роботи», – резюмував міський голова Івано-Франківська, голова Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Руслан Марцінків.
Переглядів: 795