Hands of sculptor and hammer detail while carving.

У Франківську планують встановити шість пам’ятників (ФОТО)

Культура, Суспільство

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку. Найближчим часом у місті планують спорудити ще декілька пам’ятних скульптур. 

Пам’ятний знак «Пожежникам-рятівникам»

Ідея  створення цього монумента виникла ще у 2016 році. Пам’ятний знак планують встановити у Івано-Франківську на вул. Івана Франка, між будинками № 4 та № 8. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено. Так, Івано-Франківськ поповниться пам’ятником авторства Сергія Полуботька. Це буде вогнеборець на драбині, який виконує свою нелегку роботу – рятує місто від пожежі. Передусім, монумент буде відображати благородну працю пожежників та необхідність вшанування їхньої пам’яті. Виготовляти скульптуру будуть за позабюджетні кошти.


 

Пам’ятник Олені Степанів

У Івано-Франківську встановлять пам’ятник жінці, яка першою в світі була офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера. Олеся Степанів –  український історик, географ, громадська та військова діячка, пластунка, четар Української Галицької Армії. Спорудження монумента буде відбуватись за кошти Івано-Франківського відділу «Союзу Українок». Скульптура буде розміщуватись на вулиці Грушевського, 16 біля центрального входу до ЗОШ №7.


 

Пам’ятний знак героям АТО/ООС

У Меморіальному сквері планують спорудити пам’ятник героям АТО. Конкурс на визначення кращого проєкту вже проведено і визначено макет майбутнього монумента. Перемогу тримав скульптор Борис Данилюк. Автор переконує, що скульптура буде дуже легкою і зрозумілою. В центрі буде жінка з дитиною, яка асоціюється не тільки з мамою, яка втратила сина, а й з Батьківщиною. Позаду будуть дві брили, на яких написані імена загиблих. Згодом пам’ятник буде ще й освітлюватись.


 

Пам’ятник Славі Стецько (Ганні Йосипівні Музиці)

В сквері на вулиці Слави Стецько заплановано встановити пам’ятник українській політичній діячці, журналістці, співорганізаторці Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН) – Славі Стецько. Цю ідею затвердили рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.10.2019р. Буде проведено конкурс на визначення кращого проєкту. На цій же вулиці вже довший час встановлена меморіальна дошка в честь цієї націоналістки.


 

Пам’ятник жабі

У парку ім. Тараса Шевченка планують поставити скульптуру жаби. Приклад взяли з Києва, де вже тривалий час пам’ятник жабі є скарбничкою міста. До речі, така скульптура є ще в інших містах України. У департаменті містобудування, архітектури та культурної спадщини зауважують, що така ідея дуже підходить для нашого парку.

Скульптура жаби у Києві


 

Пам’ятник Степану Бандері в Конотопі та Івану Франку у Києві

З ініціативи громади Івано-Франківська буде встановлено пам’ятник Івану Франку у Києві на вулиці Франка.

«Столиця України, а гідного пам’ятника Івану Франку немає. Тому сьогодні на Раді розвитку громад в Києві зустрівся з Віталієм Кличком і висловив свою думку щодо цього. Іван Франко – непересічна людина в історії України, це не тільки наш місцевий, а національний геній! Кличко погодився з моєю позицією, тому скоро на однойменній вулиці у столиці встановлять пам’ятник Франкові», – зауважив мер Івано-Франківська. Кошти на встановлення будуть виділяти спонсори та меценати.

Також у планах міського голови спорудження пам’ятника лідера ОУН Степану Бандері в Конотопі що на Сумщині. Кошти на створення скульптури не виділятиме міська влада, а будуть зібрані своїми силами. Зокрема, депутати міської ради пройдуться містом з колядками для збору коштів.

“Мені важливо під яким пам’ятником зустрічатися! Знаєте, буквально перед цим говорив з мером Конотопа Артемом Семеніхіним. Це місто, яке за 40 км від кордону з Москвою. Він у нас найсхідніший мер-націоналіст. Я висловив бажання, щоб ми разом попрацювали і цього року подарували їм пам’ятник Степану Бандері й встановили в Конотопі на вулиці Бандери”, – написав Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook.

 



Переглядів: 274