В Івано-Франківську проводять стрілецькі навчання (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Суспільство

Нині в Збройних силах України налічують щонайменше 60 тисяч жінок. З 2018 року вони призначаються на рівні з військовослужбовцями чоловіками в добові наряди, а також можуть обійняти будь-яку посаду сержантського та старшинського складу. Чому у 2022-му важливо вміти захищати себе і державу, а головне де цьому навчають в Івано-Франківську? Голос-інфо розповідає усе в деталях.


Крок перший: реєстрація на стрілецькі курси


Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України кількість охочих навчитися поводженню зі зброєю стрімко зросла. Нагадаємо, що у перші дні війни у столиці будь-хто мав можливість отримати зброю й таким чином захистити себе від ворога. Втім, одна справа мати гвинтівку, а інша – вміти нею користуватися. Для цього в Івано-Франківську розпочали набір на стрілецькі курси. Щодня у будні о 16.00 на базах тирів Франківської громади охочих навчають стрільбі.


Як записатися?


Щоб потрапити на навчання, слід заповнити анкету: Реєстрація на стрілецькі курси (google.com)

Далі вам зателефонують та узгодять усі деталі: коли й куди приходити. Журналісти Голос-інфо отримали своє підтвердження реєстрації, тож готові розповісти як все відбувається.


Знайомство


Нас запросили у Ліцей номер 21, тому поспішаємо на 16.00, аби не запізнитися. Приходимо перші, одразу за нами 25-річна франківка Анжела. Поки чекаємо інших – спілкуємось. Дівчина за фахом графічний дизайнер, проте її найбільшою метою зараз є навчитися стріляти. Каже, готова піти навіть на індивідуальні курси, а почати вирішила з такої місцевої ініціативи.


«Я подумала про зброю одразу, коли почалася війна. Тоді у Києві роздавали її усім, хто хотів, і я точно вирішила, що такі знання зайвими не будуть. А особливо коли така ситуація в країні. Тому швидко заповнила анкету і прийшла на навчання».

Усі охочі – дівчата


Слідом за Анжелою до залу почали заходити інші. Загалом нас було 12 і усі – дівчата. Один із вчителів, який навчає поводженню зі зброєю розповів: це для них вже звично. За 1,5 місяці такої ініціативи вони зустрічали у тирі лише декілька хлопців. Навчатися стріляти приходять здебільшого жінки.


«Після того, як жінки й чоловіки у війську стали рівноправними, багато хто виявив бажання навчитися цій справі» – розповідає вчитель Сергій Карпенко.


До речі, саме цей чоловік і навчає поводженню із автоматом Калашникова. На стрілецьких курсах він детально розповідає про збірку і розбірку зброї.


«З таких автоматів нині стріляють українські військові на війні. З цієї зброї стріляють і вороги. Треба добре вміти нею користуватися вже зараз, аби потім не застало зненацька».

Після автомата – гвинтівка


Якщо навчився володіти автоматом, на черзі стрільба із гвинтівки. Йдемо групами по п’ятеро осіб і отримуємо свою зброю. А до неї по 15 набоїв. Майже усі дівчата влучають у ціль, а нею, до речі, є голова путіна, надрукована на листі паперу А4 формату.

Вчитель Олег Ігорович таким влучанням вже не дивується. Каже, що подекуди дівчата з перших спроб стріляють влучніше, аніж чоловіки.


«Ми вже звикли бачити тут молодих дівчат із запаленими серцями. Я думаю, що це добра ініціатива влаштувати стрілецькі курси для всіх охочих. Сам отримую задоволення, коли бачу успіхи інших у цій справі»

Якщо з першої спроби не виходить


Не усі одразу розуміють як працює зброя. І це абсолютно нормально, запевняє пан Олег. Важливе бажання і ініціатива, а на курсах дають можливість спробувати ще, якщо з першого разу не влучив у ціль. Те саме і з автоматом Калашникова: не запам’ятав все одразу – складаєш доти, доки не вийде. Дівчата, які реєструвались на стрілецькі навчання не вперше, добре проявляють свої вміння і готові навчати інших.

 

Лілія СЕГЕДИН



Переглядів: 274