У Франківську відбулась зустріч з письменницею Марією Микицей у рамках літературної вітальні проєкту “Бібліотека в дії”

Суспільство
Бук-мікс “Сучасні автори – сучасним читачам: зустріч з письменницею Марією Микицей в рамках літературної вітальні проєкту “Бібліотека в дії”.
Про це на сторінці ФБ повідомила Ольга Кирста.
23 квітня – ми відзначили Всесвітній День книги і авторського права. Свято всіх, хто читає, хто пише, хто видає, хто розповсюджує і пропагує книгу.
21 квітня о 15:00 з нагоди відзначення цього дня, в мистецькому центрі Підземний Перехід Ваґабундо ( Пилипа Орлика, 7) в рамках літературної вітальні проєкту “Бібліотека в дії” за організації абонементу ЦМБ ( вул. Короля Данила, 16) та бібліотеки-філії №4 Івано-франківської МЦБС відбувся бук-мікс “Сучасні автори – сучасним читачам: зустріч з письменницею Марією Микицей”.
Нагадаю, що проєкт   ” Бібліотека в дії” ініційований Івано-Франківською МЦБС (директорка Оксана Вовк).
Атмосфера була чудова – подвійно-святкова, затишна і дуже безпосередня. Відчувався настрій прийдешніх свят – Великодня.
Модераторка зустрічі – завідувачка відділу обслуговування ЦМБ Ольга Кирста – привітала всіх присутніх з Всесвітнім Днем книги і авторського права
і ознайомила їх з творчою особистістю – українською письменницею, представницею, так званого, “Станіславського феномену”, авторкою поетичних збірок “Саламандра” (2001), затінку шафранів” (2006), “Інфра” (2014), авторкою повісті для дітей” Будинок, який умів розмовляти” (2012), авторкою роману “Трофей на довгу пам’ять” (2012), за який цього ж року і отримала міську премію ім. І. Я. ФРАНКА. А ще, Марія Микицей – лауреатка обласної премії ім. В. СТЕФАНИКА (2020) у номінації проза за роман “Dolce Vita”.
Сама письменниця представила присутнім в залі свої різножанрові книги: і поезію, і дитячі книги і підліткові романи, над якими працює і жіночий роман «Дольче віта», який увійшов в 10 кращих романів України 2019 року. Відбувся такий своєрідний мікс її творчості. Талановито вела по своїй творчості присутніх авторка. Вона розповіла про вже написані книжки і про ті, які ще пишуться, зокрема про продовження «Дольче віти» і «Трофею на довгу пам’ять», предобрим словом згадала дитячу книжку «Квантову фізику», яку редагувала як науковий редактор.
А ще була розмова про видавництва з якими працює пані Марія, бо ж День книги і авторського права, то ж, як не вшанувати видавців. Пані Марія щиро подякувала всім з ким працює. Згадала також і письменницю Юлію Баткіліну, мешканку Харкова, в співавторстві з якою видала дві книги:   “ Плетиво” і “Чужі бажання”. На жаль, через російсько – українську війну письменниця змушена була покинути місто (бо на руках малолітня донечка) і зараз перебуває за кордоном. Та Марія Микицей процитувала чудові слова пані Юлії “Ми — дуже запальні дівчата, і докладаємо всіх зусиль, аби довести, що поезія і література — це не нудна морока в школі, а яскраве і потужне Життя.”
Добре слово про винуватицю зустрічі сказала і присутня на заході, ще одна Івано-франківська письменниця – Ольга Деркачова, авторка книг  “Крамниця щастя” (2013), “Гуртівня штучних квітів” (2014), “Повидло з яблук” (2014), “Коли прокинешся” (2015), “Дім Терези”(2018), “За лондонським часом” (2018), “Пальто британської королеви” (2021), яку модераторка також привітала з Всесвітнім днем книги і авторського права і запросила на наступну зустріч з читачами.
Захід був цікавий для всіх: і для бібліотекарів, і для тих, хто знайомий з творчістю авторки і хто тільки хоче пізнати її літературне слово, а також і для внутрішньо переміщених осіб, яким було дуже пізнавальне таке знайомство з авторкою в живу.
Марія Микицей подякувала всім і підкреслила, що така зустріч – чудова нагода поспілкуватися з шанувальниками української літератури.
А в час проведення літературної вітальні, з дітьми присутніх на заході батьків – ВПО активно займалися працівники бібліотеки – філії №4 (Коновальця).
Тож сумувати не прийшлось нікому. Наприкінці зустрічі, шанувальники творчості Марії Микицей, мали можливість придбати її книги з автографом та сфотографуватись на пам’ять.


Переглядів: 352