Правила етикету, які корисно запозичити в іноземців, щоб стати більш привабливими для оточуючих

Територія успіху

Правила ввічливості, які варто перейняти в іноземців.

Багато психологів кажуть про те, що ввічливість небезпечна, а хамство набагато краще, тому що допомагає людям добиватися свого. У цілому ця думка має право на життя, однак для того, щоб розуміти, де можна проявити трохи грубості, важливо навчитися бути ввічливими. Це допоможе вам відкрити для себе новий світ, оскільки до вас почнуть тягнутися такі ж люди.

Правило вибачень

В основному наші люди попросить вибачення тільки в тому випадку, якщо вони неправі. Тут варто взяти приклад з західних європейців з Англії, Франції, Іспанії, Голландії. У цих і багатьох інших країнах по всьому світу люди просять їх вибачити в будь-якій незручній ситуації.

У деяких країнах у людей виробився рефлекс, при якому вони автоматично просять вибачення, якщо щось йде не так. Навіть якщо вони хочуть звернутися до незнайомої людини, першими словами буде: «Прошу вибачення». В автобусі або поїзді вони не будуть сідати на місце поряд з вами, попередньо не вибачившись.

Іноземці не лізуть без черги

Люди часто намагаються пройти без черги в лікарнях, в супермаркетах, в автомобільній пробці, скрізь. Майже кожен вважає своїм обов’язком заощадити зайві п’ять хвилин на шкоду іншим людям.

В безлічі інших країн така поведінка буде абсолютним нонсенсом. Там люди можуть ввічливо попросити пропустити їх, але навіть це роблять лише зрідка, тому що спроба пройти поза чергою вважається ознакою невихованості.

Не влаштовувати сцен

«Не влаштовуйте сцен» — це типове англійське правило, за яким живуть не тільки англійці, але й багато інших народів Великобританії, а також інших країн. Це означає, що якщо хтось поводиться зухвало, його просто проігнорують.

Також дане правило зачіпає дуже важливу складову відносин — сварки. В Англії та багатьох інших країнах люди не сваряться прилюдно і намагаються не виносити сміття з хати.

Скромність обов’язкова

В Англії, Канаді, Ісландії та Новій Зеландії широко поширене негласне правило: дуже непристойно розповідати людям про свої досягнення, якщо вони вас про них не питали.

Згадайте самі, чи подобається вам, коли хтось тільки й робить, що говорить про себе, про свою нову машину, про сина, який сам вступив у престижний університет.

Не потрібно лізти в чужі справи

У нас люди часто знають про зарплату і доходи своїх друзів, сусідів або колег більше, ніж про свою. Подружка все знає про ваші стосунки з коханим чоловіком, про те, які оцінки син приносить зі школи. Можливо, це пов’язано з нашою любов’ю до пліток.

У тих же англомовних країнах дуже не люблять, коли до них лізуть з розпитуваннями на неналежні теми. А запитання «скільки ти заробляєш?» і зовсім вважається моветоном.

Поважайте особистий простір людей

Це правило використовують скандинави. В північній частині Європи люди не підходять один до одного дуже близько, не порушують дистанцію. Вони уникають фамільярності будь-якою ціною.

Говоріть на абстрактні теми

У Скандинавії ненавидять розмовляти на дві теми: політика і релігія. Тільки в крайніх випадках люди зачіпають такі теми, і то намагаються якомога швидше поговорити про щось інше.

Уникайте подібних тем, спілкуйтеся про щось приємне, не провокаційне. В такому випадку ви точно сподобаєтеся людям з будь-якої країни.

Джерело



Переглядів: 295