Неправдиві виклики: поліція просить громадян не ускладнювати роботу екстрених служб
Під час війни збільшилася кількість дзвінків до екстрених служб, проте трапляються трапляються виклики про вигадані злочини і неправдиві історії.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Поліція Івано-Франківської області.
Наразі максимально збільшили операторів та диспетчерів, які приймають повідомлення громадян. Вони працюють за жорстким графіком і практично без відпочинку. Проте трапляються виклики про вигадані злочини і неправдиві історії, які відволікають поліцейських від реагування на справжні повідомлення та можуть коштувати життя і здоров’я тих громадян, які у той момент потребують реальної допомоги.
У воєнний час правоохоронці звертають увагу громадян на відповідальність за неправдиві виклики не лише поліції, а й пожежно-рятувальної служби, швидкої медичної допомоги чи інших аварійних служб.
- Насамперед це порушення статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб», тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 850 до 3400 гривень.
- Також за такі необдумані дії передбачена і кримінальна відповідальність. Згідно статті 259 Кримінального кодексу України: завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, – карається позбавленням волі на строк до восьми років.
- Незважаючи на обсяг роботи, співробітники поліції реагують на кожне звернення та ретельно перевіряють отриману інформацію.
“Ми наголошуємо громадянам з розумінням поставитися до перевантажених ліній.Повірте, ми робимо все можливе, щоб кожен міг без перешкод зв’язатися з нами. Нагадаємо, якщо ви не можете додзвонитись на спецлінію 102, пишіть свої повідомлення на сторінку у фейсбук «Поліція Івано-Франківської області» (https://www.facebook.com/frankivsk.police/). У найближчий час з вами зв’яжуться працівники поліції для реагування на ваше повідомлення”.
Переглядів: 382