11 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Незалежності держави-міста Ватикан

Ватикан – теократична монархія, керована Святим Престолом. Сувереном Святого Престолу, в руках якого зосереджені абсолютна законодавча, виконавча і судова влада, є Папа Римський, який обирається кардиналами на довічний термін. Після смерті Папи і під час Конклаву до інавгурації нового Папи його обов’язки виконує камерленго.

Ватикан, або Апостольська Столиця, так само Держава-Місто Ватикан – згідно Латеранської угоди отримав свою Незалежність від Італії 11 лютого 1929 року.

День хворого

Дата 11-е лютого, в яку було заведено відзначати цей День, нерозривно пов’язана з добрими католицькими традиціями і великою місією, покладеною Богом на всю християнську церкву. Безкорислива чеснота і самопожертва в ім’я порятунку свого ближнього – свята місія, нагорода за яку скоріше очікується християнами на небесах. Безліч християнських місій і парафій по всьому світу вже багато століть організовують подібну підтримку – догляд за хворими і немічними, які мають гостру потребу в опіці і дуже обмежені можливості. Персонал цих закладів представляють люди, для яких часто чужа біль сприймається як своя власна і вони в свою чергу також потребують підбадьорення.

Міжнародний день жінок і дівчаток в науці

15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці (A/RES/70/212). Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам, а також громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, в тому числі за допомогою проведення просвітницьких і суспільно-пропагандистських заходів, з тим щоб заохочувати повноцінну і рівноправну участь жінок і дівчаток в процесах в сфері освіти, професійної підготовки, забезпечення зайнятості та прийняття рішень в природничо-наукової області, ліквідувати всі прояви дискримінації по відношенню до жінок , в тому числі в галузі освіти і зайнятості, і долати правові, економічні, соціальні та культурні бар’єри на шляху до цього, в тому числі заохочуючи розробку науково-освітньої політики та програм, включаючи, в міру необхідності, шкільні програми, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.

Річниця перемоги ісламської революції в Ірані

За конституцією, прийнятою в 1979 році, Іран э однією з небагатьох справжніх теократій у світі.

Відомо також, що в 1988 році Аятолла послав Горбачову телеграму, в якій пропонував йому будувати ісламську республіку в СРСР.

Своє Національне свято, річницю перемоги ісламської революції, Іран відзначає 11-го лютого.

Іменини: Дмитро, Іван, Гнат, Костянтин, Лаврентій, Леонтій, Лука, Роман, Юліан, Яків, Ян

День в історії:

630 — мусульмани на чолі з пророком Магометом завоювали Мекку в курайшитів (вірогідна дата)

1693 — землетрус та цунамі на Сицилії пошкодили 70 міст та спричинили близько 60 тис. жертв

1785 — Нью-Йорк став столицею США (до 1790)

1787 — Вільям Гершель відкрив два супутники планети Уран — Титанію та Оберон

1919 — у Радянській Росії введена продрозверстка (обов’язкова здача селянами державі надлишків хліба)

1922 — у Торонто (Канада) завдяки науковій роботі Ф. Бантинга, Ч. Беста і Дж. Маклеода вперше застосований інсулін для лікування діабету

1946 — в Албанії скасована монархія і проголошена народна соціалістична республіка, якою до 1985 р. керував сталініст Енвер Ходжа

1972 — після перемоги у війні за незалежність Східний Пакистан перейменований на Бангладеш

1994 — уряд Ірландії скасував заборону на теле- і радіомовлення представників ІРА та Шинн Фейн. У Північній Ірландії відповідна заборона скасована 16 вересня



Переглядів: 340