Як правильно розпочати процес привчання малюка до виконання домашніх обов’язків

Технології

Кілька корисних порад, перевірених часом.

Хочете, щоб ваші діти виросли відповідальними і серйозними дорослими? Тоді саме час подумати, як їх цьому навчити.

Як це зробити на практиці? Ось 7 корисних порад.

Чим раніше почнете формувати правильні звички, тим краще

Якщо думаєте, що ваш малюк ще занадто малий, щоб вчити його самостійності, то помиляєтеся. Найкращий вік для початку виховання в правильному напрямку — близько трьох років. Попри те, що дитина ще маленька, вона вже освоїла словниковий запас і за вашими словами і мімікою може зрозуміти, що ви від неї хочете.

Маленький помічник = великий ентузіазм

Підлітків складно змусити допомогти дорослим з миттям посуду, прибиранням будинку або навіть банальним виносом сміття. І це ще одна вагома причина, за якими дітей потрібно привчати допомагати з раннього віку. У цей час вони сприймають допомогу як гру і прекрасно усвідомлюють свою значущість в цій ролі. Тобто сприймають обов’язок не як щось, чим не хочеться займатися, а навпаки, як розвага.

Так що не бійтеся залучати дітей до домашніх справ: готуєте чи, прибираєте або займаєтеся вихованцем. Звичайно, все повинно виконуватися під вашим наглядом. Станьте для дітей зразком для наслідування, яким дуже подобається повторювати за дорослими.

Вкажіть шлях

За допомогою цього методу ви з раннього віку виховаєте з дитини самостійного дорослого. Як це зробити? Коли малюк попросить вас про щось, замість того, щоб виконати прохання, зробіть це разом. Наприклад, дитина хоче яблуко. Підведіть її до тарілки з фруктами і покажіть, що вона може взяти його сама. Те ж стосується і інших видів діяльності, включаючи прибирання та гігієну.

Нагорода і компліменти

Щоб підтримувати в дитині мотивацію, винагороджуйте її позитивною словесною похвалою. Покажіть як ви раді і горді тим, що вона щось зробила самостійно (нехай і неідеально). Ви також можете винагородити її старанність подарунками і солодощами. Однак не перестарайтеся, інакше дитина буде асоціювати роботу по дому з винагородою і надалі можуть виникнути проблеми.

Будьте терплячі

Якщо дитина помилиться, у жодному разі не лайте її. Помилки — найцінніша форма навчання, тому нехай діти накопичують свій досвід. Так, якщо ви, перевіряючи портфель, помітили, що син або дочка забули покласти своє шкільне приладдя, не кажіть про це, а лише натякніть. Дитина повинна мати можливість вчитися і бути більш відповідальною без вашої допомоги.

Не вимагайте досконалості

Ніхто не ідеальний, тому не будьте занадто допитливі у своєму вихованні. Якщо бачите старання дитини, похваліть її. Якщо ж завдання виконане не дуже добре або не так, як вам потрібно, наступного разу покажіть, як зробити краще. Це просто і вимагає лише одного: терпіння.

Будьте послідовні

Зверніть увагу на суворе дотримання правил, а також будьте прикладом. Покажіть дітям, що і у вас є обов’язки, які повинні своєчасно і регулярно виконувати.

Джерело



Переглядів: 579