Що буде з двигуном автомобіля, якщо випадково залити воду в бензобак

Поради

Невелика кількість води в паливі може бути навіть корисною.

Інтернетом “гуляє” маса страшилок про воду в паливному баку і способи її звідти видалення. Однак далеко не завжди варто відразу ж панікувати і засмучуватися, виявивши вологу в бензині або дизпаливі.

Якщо вставити в рядок інтернет-броузера фразу “вода в бензобаку”, пошук негайно видасть сотні тисяч посилань на рецепти її видалення звідти. А чи так смертельно небезпечна насправді ця рідина в паливі? Якщо вірити страшилкам з інтернету, вода з бензобака, по-перше, може потрапити в бензонасос і викликати його вихід з ладу. По-друге, вона може запустити корозію внутрішніх поверхонь бензобака. Ну і по-третє, якщо волога добереться по паливопроводу до мотора, тоді бабах — і кінець двигуну.

Перш за все давайте погодимося, що на практиці в паливний бак може потрапити лише невелика кількість води. Звичайно, особливо талановитий громадянин, чисто теоретично, в змозі і садовий шланг в горловину прилаштувати. Але в даному матеріалі ми медичні діагнози не розглядаємо.

Вода важче бензину або дизпалива, а тому відразу ж опускається на дно ємності, витісняючи пальне вгору. Бензонасос же, як відомо, встановлюється в баку трохи вище дна — щоб не всмоктував будь-який бруд, що накопичується внизу. Тому “сьорбнути водички” йому навряд чи судилося, навіть якщо кілька її літрів випадково потраплять в горловину. Але коли це і станеться, то він засмокче не чисту воду, а її суміш з бензином, що не так вже й страшно.

У багатьох сучасних машинах баки давно вже роблять не з металу, а з пластику — йому іржа, як відомо, не загрожує за визначенням. Тепер торкнемося найцікавішого — що буде з двигуном, якщо бензонасос все ж почне потроху черпати воду з дна і пожене її в суміші з паливом до камери згоряння? Та нічого особливого не трапиться.

Просто тому, що при цьому водиця буде потрапляти в циліндри не струмком, а в розпиленому вигляді, як і бензин. Тобто ніякого гідроудару і поламаних деталей циліндро-поршневої групи не буде. Таке відбувається, тільки якщо машина “сьорбне” літри води через повітрозабірник. А розпорошена форсунками, вона в розпеченій камері згоряння миттєво перетвориться в пар. Це тільки на користь мотору піде — при випаровуванні води стінки циліндра і поршень отримають додаткове охолодження.

Про нешкідливість води в моторі говорить і той факт, що автовиробники періодично створюють двигуни що “працюють на воді”, частка якої в бензині при цьому доходить часом до 13%! Правда, практичне застосування води в паливі зафіксовано поки тільки на спортивних болідах, до масового автобудування ідея все ніяк не дійде. Незважаючи навіть на те, що на одиничних моделях в пікових режимах роботи движка добавка водички в бензин і економити пальне дозволяла, і потужність мотора неабияк підвищувала.

Джерело



Переглядів: 382