Чому кішка лягає на живіт вагітної: народні та наукові пояснення
Цю котячу звичку помітили і наші спостережливі предки — вбрали її в прикмети і забобони.
Якщо у вас є кішка, то ви напевно помічали, що вона любить забиратися в хазяйське ліжко і навіть влаштовуватися поверх сплячих людей, зокрема — на животи вагітних жінок. Цю котячу звичку помітили і наші спостережливі предки — вбрали її в прикмети і забобони. Втім, для такої поведінки існують і більш прозаїчні пояснення, прості і зрозумілі.
Народні прикмети
У різних народів у різні часи стосунки з кішками складалися неоднозначно — від обожнювання до безглуздих звинувачень і винищення. Тварин наділяли містичними і магічними властивостями — то зі знаком «плюс», то зі знаком «мінус». Тому так сильно різняться і народні прикмети, що зв’язують кішку і жіночу вагітність.
Триколірний оберіг
Найбільше позитивних забобонів утворилося навколо триколірної кішки. Це і не дивно — те, що ми зараз називаємо черепаховим забарвленням, з давніх часів дуже високо цінувалося в кішках. Їх вважали подружками будинку, оберегами для дому, «магнітами» для успіху і матеріального достатку. Ось тому-то, за поширеною у багатьох країнах думкою, такі кішки могли і вагітній принести тільки користь.
Слов’яни, наприклад, завжди були впевнені: якщо триколірне кошеня проситься в хату, де є вагітна, треба пускати і всіляко привчати. Адже таким чином дитина, яка ще не народилася, отримує захисницю, а її мама — щасливий талісман. З тієї ж причини відхід «трьохшерстки» вважався дуже поганою звісткою, яка передбачала загибель малюка. Чи треба говорити, що спроби такої кішки вмоститися на животі майбутньої мами всіляко заохочувалися?
Переваги і донині віддаються не купленим і навіть не подарованим кошенятам, а саме тим, що ув’яжуться за вами на вулиці або самі прийдуть під двері — вони нібито послані долею, щоб оберігати жінку в цікавому положенні.
Що можна, а що не можна
Потішно, але народні забобони часто суперечать один одному, аж до взаємовиключення. За однією версією, кішка на животі вагітної — добрий знак: дитина під захистом, як вже було сказано вище. Але є й інша, не менш поширена прикмета: таким чином тварина сигналізує, що з плодом ось-ось трапиться біда. Виходить, що б не сталося, всьому знайдеться пояснення.
Нічого крім подиву не може викликати і таке старовинне повір’я: вагітній не можна не тільки пускати кішку до себе на живіт, але й навіть гладити її, тому що через це діти народжуються неспокійними, а на спині у них зростає шерсть.
Японці, відомі любителі кішок, тільки вітають лежання кішки на животі вагітної. А якщо кицька при цьому ще й мугикає, перебирає лапками і «грає» з плодом — так і зовсім чудово. Втім, це зовсім не марновірство — доведено, що ритм і тембр котячого муркотіння цілюще впливає на всі системи людського організму, налаштовує їх на гарний лад.
Тест на вагітність
А ця прикмета перекочувала з давнини в наші дні. Якщо жінка помічає, що кішка наполегливо раз за разом моститься спати у неї на животі, є сенс зробити тест на вагітність — він з великою ймовірністю буде позитивним. Наші прабабусі нічого про такі тести не знали, а до котячої поведінки уважно придивлялися.
Чому вони це роблять
При всій містичності кішок їх поведінці завжди можна знайти цілком матеріальні пояснення — можливо, вони дещо розчарують тих, кому хочеться чудес і казок.
У пошуках тепла
Всі кішки дуже теплолюбні. Нормальна температура їх тіла на півтора-два градуси вище нашої, і щоб тварина почувалася комфортно, в кімнаті повинно бути хоча б 23-25 градусів за Цельсієм. Ось вони і знаходять для себе тепленькі містечка: якщо не на гарячій батареї або прогрітому сонцем підвіконні, то на працюючому комп’ютері.
А оскільки кішки до того ж великі любительки поспати — деякі з них готові дрімати до 20 годин на добу — то вибір хазяйського ліжка стає очевидним: тепло, затишно і не дме.
Кажуть, що кішки часто лягають саме на хворі місця. Так, це дійсно так. І теж просто пояснюється: кішка не стільки гріє ваші хворі суглоби, наприклад, скільки гріється на них сама. Вона вибирає для себе найбільш теплі ділянки людського тіла — а де йде запальний процес, там і температура природним чином підвищується.
Ось і з вагітністю відбувається все те ж саме. З моменту зачаття в матці жінки розгортаються бурхливі події: йде стрімкий поділ клітин, перебудовується вся репродуктивна система. Звичайно, живіт при цьому стає теплішим, ніж зазвичай — а кішці тільки того й треба було.
Прояв симпатії до господині
Ні, звичайно ж, вони не настільки прагматичні, щоб просто безсоромно нами користуватися, нічого не даючи на заміну. Вони дуже нас люблять і намагаються висловити свою емоційну прив’язаність доступними для них засобами.
Кішка завжди шукає в улюбленій господині захисту і ніжності, а коли інтуїтивно відчуває особливий стан жінки, починає виявляти до неї підвищену увагу. Невипадково ж така поведінка значно частіше проявляється не у котів, а саме у кішок.
Не небезпечні кішки для вагітних
Віддавати чи не віддавати улюблену кішку, якщо ви чекаєте появи малюка? Багато жінок, начитавшись про жахи токсоплазмозу, терміново позбавляються від вихованки. Так, це захворювання переноситься кішками, а його збудник дуже небезпечний для плоду, який може отримати серйозні патології або навіть загинути. Але, по-перше, токсоплазмоз ви можете отримати зовсім не від кішки, а з зараженого м’яса, риби чи яєць, а то й просто порпаючись на дачній грядці, в землі якої є мікропаразити токсоплазми.
По-друге, щонайменше половина дорослих людей, на думку медиків, вже встигли безсимптомно перехворіти токсоплазмозом, навіть цього не помітивши, і мають імунітет. По-третє, ваша кішка зовсім необов’язково є переносником хвороби — це легко можна з’ясувати, сходивши з нею до ветеринара. Ну а правил елементарної гігієни взагалі-то краще дотримуватися, і не тільки вагітним — в такому випадку ніяка зараза вас не здолає.
Так що з цією фобією ви розберетеся самі і, швидше за все, на користь кішки. Інша справа, якщо в період очікування малюка у жінки з’являється алергія. Майбутня мама, коли на животі її спить кішка, чхає і кашляє, утворюються набряклості і висипання. Ось така ситуація реально небезпечна для дитини, і дійсно, як це не сумно, доведеться підшукати для своєї кішечки добрі, турботливі руки.
Будьте уважнішими до свого улюбленця, і тоді його поведінка зможе багато чого вам розповісти. Це дійсно дуже цікаво. А ось вірити або не вірити в прикмети — це вже може вирішувати тільки сама жінка. Тим більше якщо вона вагітна.
Переглядів: 1 662