Як зберегти дизельний автомобіль взимку

Поради

На що варто звернути увагу.

Автомобіліст зі стажем знає, що найсумніший результат для дизельного двигуна — це несправність паливного насоса високого тиску (ПНВТ). Цей вузол дорого коштує, рідко трапляється в продажу, а покупка вживаного — кіт в мішку. Тому насос потребує особливого ставлення до себе з боку водія.

Мало хто з сучасних водіїв, які навчилися заливати пальне і незамерзайку та робили обслуговування авто у фахівців, здогадується, що в машині часто не один, а два паливних насосів. Той, який знаходиться в паливному баку, є підкачним, тобто супортирующим, а вершину ієрархії займає ПНВТ. Він встановлюється на бензинові, але частіше — саме на дизельні ДВС. Адже мотору на важкому паливі особливо важливо точне дозування і високий тиск в системі, які, власне, і забезпечуються ПНВТ.

Дизельна магістраль працює під жахливими навантаженнями, адже в кінцевому підсумку солярка повинна потрапити в циліндри міріадами найдрібніших крапель. Можливо, це виключно за рахунок тиску, який і створюється двома насосами.

Більш того, ПНВТ ще повинен найточнішим чином дозувати подачу паливо-повітряної суміші. Вузол складний, навантажений, і тому особливо страждає від пустощів і пального. Можна поговорити і про плунжерну пару, і про кулачковий вал, і про клапани з пружинами, але нас найбільше цікавлять канавки для подачі палива.

Як ми знаємо, при падінні температури нижче нуля, в дизельному паливі починають кристалізуватися парафіни, які в теплу пору року просто розчинені в пальному. Чим нижче температура — тим густіше паливо. Перший “удар” приймає на себе підкачний насос в паливному баку — його фільтр починає забиватися, насос, підтримуючи тиск в системі, змушений працювати “на знос”. Термін служби вузла скорочується в геометричній прогресії. Втім, ресурс у насоса дійсно великий, може і переживе.

Однак варто згадати і про ПНВТ, який через компактність — адже він розміщується під капотом, де багато місця немає вже років 30 — обладнаний вкрай вузькими, немов вени, каналами. Коли кристали парафіну потрапляють туди, вузол, з заводу працює на підвищених навантаженнях, починає руйнувати сам себе з потроєною швидкістю. А це вже біда що дорого коштує.

У великих містах ризик потрапити на “літню” або “міжсезонну солярку” невисокий, але виїхавши в передмістя або потрапивши в глибинку, шанс нарватися на не підготовлене до морозів дизельне паливо істотно зростає. Багато хто скоро туди поїде на новорічні канікули, але ж там зимового палива, буває, вдень з вогнем не знайти! І як потім їхати додому, запитаєте ви?

Щоб захистити паливний насос високого тиску від підвищеного навантаження і застерегти кристалізацію парафінів в дизельному паливі, потрібно заздалегідь залити в бак спеціальний депресорний склад — антигель.

Він дозволяє не тільки запобігти злипання парафінів у великі грудки, які і завдають серйозної шкоди паливній апаратурі, але і запобігти розшарування палива. Антигель додається прямо в бак перед черговою заправкою, перемішується з паливом і захищає дизельний автомобіль від наслідків сильного зниження температури навколишнього середовища.

Джерело



Переглядів: 271