Чому взимку потрібно регулярно змітати сніг з машини

Поради

Чим небезпечний замет на кузові автомобіля.

У зимову пору багато автолюбителів вважають за краще пересуватися на громадському транспорті, залишаючи машину на відкритій стоянці. При цьому більшість з них при першій же необхідності поспішають звільнити авто від снігового полону. Але знаходяться і ті, хто впевнений, що замет надійно оберігає автомобіль від шкідливих зовнішніх впливів.

Головний їх аргумент, який найчастіше зустрічається на автомобільних форумах, зводиться до того, що, мовляв, при низьких температурах щільний шар снігу або обмерзла кірка забезпечують мінімальний доступ кисню і тим самим створюють оптимальні умови для збереження лакофарбового покриття. До того ж, будь-який рух щіткою по поверхні кузова або скребком об скло — це додатковий ризик виникнення мікротріщин.

Дійсно, при негативних температурах поверхня кузова залишається сухою, і сніг в таких умовах ніяк не шкодить лакофарбовому покриттю автомобіля. Однак при першій найменшій відлизі замет починає танути, утворюючи вологу, яка моментально заповнює мікротріщини, сприяючи розвитку корозії. Ситуацію погіршують і шкідливі хімікати, якими щедро “удобрюють” наші дороги. Реагенти, щільним шаром осідають на лакофарбовому покритті авто, тільки прискорюють руйнівні процеси ЛКП.

Слід враховувати, що при затяжній відлизі таке агресивне середовище буде зберігатися тривалий час скрізь, де на машині лежить сніг, але ж це, зазвичай, значна частина кузова. І чим більше замет, тим довше він буде танути.

Так що в мороз сніг змітати з кузова краще відразу, не чекаючи температурних коливань. По-перше, це легше і простіше, а по-друге — безпечніше для лакофарбового покриття. Чим менше замет на машині, тим менше води при відлизі. До того ж крижана кірка, що покриває поверхню автомобіля при перепадах температур, також не кращим чином позначається на ЛКП. І у жодному разі не видаляйте її скребком, від якого залишаться тріщини. Попередньо струсивши з машини сніг, прогрійте її до тих пір, поки кірка сама собою не відтане.

Якщо машина тривалий час простояла під заметом при частих перепадах температур, то сніг на ній спресується в кілька шарів. І для того, щоб його прибрати, потрібна додаткова фізична сила. До речі, саме така важка зледеніла снігова маса, якщо її перед виїздом не прибрати з даху, особливо небезпечна для інших учасників руху на жвавій трасі.

Ще одна причина регулярно чистити автомобіль від снігу продиктована елементарними заходами безпеки. Не варто спокушати потенційного злодія або викрадача, який розцінить замет на машині, як ознака її безхазяйності. А такий автомобіль завжди привертає увагу любителів легкої наживи.

Джерело



Переглядів: 342