Куди дивитися, якщо двигун перестав працювати рівно і троїть

Поради

Що робити, якщо мотор троїть.

Пізня осінь і рання зима — важкий час для двигуна внутрішнього згоряння, адже всі помилки і проблеми вилазять мало не одночасно. Ось автомобіль що недавно пройшов технічне обслуговування, змінив свічки і моторне мастило, раптом несподівано почав троїти. Дроти, котушка, свічки або плохий бензин? Куди бігти і за що хапатися.

Підморозило, підтануло і знову “мінус” — від такої температурної чехарди з розуму сходять не тільки люди, а й машини. Разом починають проявлятися всі проблеми і больові точки, яких в надлишку у будь-якого вживаного авто. Тут тече, там сифоне, а двигун, здається, і зовсім забув про один з циліндрів. І хто в цьому винен?

Найпоширеніший варіант — це, звичайно, свічки. Але якщо їх тільки що міняли? Дивимося високовольтні дроти: в темряві вони можуть заіскрити, що відразу ж підписує їм вирок. Не видно іскор? Свічку на кузов, провід на свічку — іскра повинна не просто бути, а бути яскравою. Якщо ці двоє ні причому, дивимося котушку: вона повинна бути цілою, а найменші тріщини говорять про вихід вузла з ладу. Особливо уважно варто дивитися в місцях кріплення — там навіть мікроскопічні тріщинки можуть накоїти справ. Але ні, котушка теж справна.

Для повноцінного життя двигуну внутрішнього згоряння потрібно не тільки іскра, але і бензин з повітрям. Саме в цьому тандемі часто і ховається проблема, адже недолік або надлишок одного з компонентів відразу ж позначається на роботі ДВС.

Почнемо, мабуть, з палива. Якщо немає думок про якість палива — заправлялися на перевіреній заправці, а ввечері машина була свіжа і сповнена сил — то варто згадати про герметичність магістралі. Калюжа з красивими переливами під машиною розповість про те, що ідея вірна. Наступний пункт — бензонасос. Він повинен не просто качати, а качати стільки, скільки заклав інженер. Засмічення в фільтрі тонкої очистки або знос самого вузла можуть стати причиною усіх негараздів. Наступний пункт — форсунки. Їх, о диво, періодично треба чистити. У нас — частіше, спасибі якісному пальному. Зробити це можна як на спеціальному стенді, так і за допомогою пластикової пляшки в гаражі.

Тепер — про повітря. Воно також необхідне мотору, як і бензин. Забитий повітряний фільтр запросто може стати тією самою причиною, але найчастіше біда криється не в нестачі повітря, а в його надлишку. Діри в шлангу, неполадки датчику масової витрати повітря — запросто можуть позначитися на роботі мотора. А виявити їх просто: мильна вода тут же підкаже, де січе. До речі, так само варто окропити місця “стикування” форсунок і двигуна — гумові прокладки можуть бути зношені.

Все інше — складні і досить рідкісні причини, які потрібно шукати вже на СТО. Але практика показує, що перераховані вище несправності несуть відповідальність за 3 з 4 поломок. Навчившись мінімальної самостійної діагностики, яка не вимагає навіть діагностичного сканера і досвіду роботи з ним, можна істотно скоротити свої ж витрати і практично повністю нівелювати ймовірність обману в майстерні. Чи варте воно того? Звичайно, варто!

Джерело



Переглядів: 301