Просто геній: неочевидні ознаки обдарованої дитини, на які ви могли не звертати уваги

Територія успіху

Як розпізнати, чи є ваша дитина обдарованою.

В середньому з 1000 дітей тільки одну можна назвати обдарованою. Рівень IQ цього вундеркінда, зазвичай, становить понад 140 балів. А надзвичайно обдарованим з рівнем IQ, рівним 175 і вище, так взагалі буде один малюк з 3 млн.

Виховувалися не тільки батьками, а й бабусями

Немовлята, яких виховують не тільки мами і тата, а й бабусі, більш уважні, сконцентровані і зосереджені.

Поки батько на роботі, мати крім догляду за дитиною займається і домашніми справами, тому не завжди може повноцінно приділити час малюкові. Тут-то і виручає бабуся, яка не проти пограти, почитати або помалювати з ним. Унаслідок більшої соціальної взаємодії у такої дитини зростає шанс стати успішнішою в майбутньому.

Народилися в холодну пору року

Дослідження показали, що серед людей, народжених з листопада по квітень, відсоток обдарованих більше, ніж серед тих, хто народився влітку. Пік припадає на лютий, спад — з червня по серпень.

Пильно спостерігають за оточенням у невідомій обстановці

У юних вундеркіндів з дитинства сильно розвинена настороженість по відношенню до малознайомих людей і речей. Спершу вони пильно спостерігають за об’єктом, а потім починають імітувати дії, які бачать.

Іноді це можна розцінити як сором. Сором’язливі діти уникають поглядів, боязні і всіма силами долають внутрішній дискомфорт. На відміну від них, обдаровані малюки в незнайомій обстановці вибирають місце, звідки можна за всіма споглядати, і мовчки вивчають те, що відбувається навколо.

Використовують іграшки не за призначенням

Зважаючи на свою допитливість, креативність і нетрадиційне мислення маленьким геніям нудно грати в прості ігри. Вони люблять ускладнювати правила, вважають за краще інтелектуальні та сюжетні ігрища, а їх винахідливість видно неозброєним оком.

Просто сидіти і збирати пірамідку нецікаво, розкласти колечка на столі в логічному порядку — інша справа. Налити в чашку воду з-під крану — нудьга смертна, занурити її в унітаз і спостерігати за тим, як вона наповнюється, — суцільна феєрія.

Вибирають більш старших дітей для спілкування

Серед старших і дорослих вони відчувають себе комфортно, переймають досвід і навчаються. На святкуванні дитячого дня народження ви швидше побачите вундеркінда, що розмовляє з дорослими за чашкою чаю, ніж грає в козаки-розбійники з натовпом малюків.

Але у цієї особливості є і істотний мінус: юні обдарування можуть зазнавати труднощів у відносинах з однолітками.

Пізно лягають спати і погано сплять вночі

Зазвичай, розумні діти або мало сплять і рано відмовляються від денного сну, або сплять дуже погано і поверхнево. У першому випадку їх мозок встигає швидко відновити сили і йому потрібно менше часу на відпочинок. У другому від надлишку отриманої за день інформації збудженим малюкам буває важче заснути.

Цікавляться книгами для більш старшого віку

Дитина з високим рівнем інтелекту постійно знаходиться в пошуках нових знань і відкриттів. Навряд чи маленький геній буде довго сидіти над букварем або розглядати примітивні картинки в дитячій книжці. Куди цікавіше і пізнавальніший підручник фізики або велика енциклопедія законів світобудови.

Вкрай вибагливі в їжі

Не завжди поганий апетит вказує на розпещеність і шкідливість дитини. Можливо, з вами пліч-о-пліч проживає майбутній Моцарт або Ілон Маск.

Проблеми з годуванням — звичайне явище для батьків обдарованих дітей. Адже мозок дитини блискавично запам’ятовує і яскравіше сприймає смак, колір і текстуру продуктів. Шматочки цибулі в їжі, переварені макарони, занадто жирний суп — навряд чи розумний малюк захоче спробувати це ще раз, адже його пам’ять зберігає неприємні відчуття, що виникли під час приймання їжі.

Не просто слухають або розглядають картинки в книзі

Спільне читання книг, безперечно, корисне заняття. Але навряд чи юне обдарування буде покірно лежати під ковдрою і затамувавши подих слухати казку на ніч. Він швидше вихопить книгу з батьківських рук, почне самостійно читати і буде активно коментувати те, що відбувається на ілюстраціях.

Мають поганий почерк

Нерозбірливий і неохайний почерк — ще одна особливість тямущих дітей. Вони не встигають за думкою, поспішають, намагаються писати занадто швидко. Простіше кажучи, думають швидше, ніж пишуть.

Смокчуть пальці або гризуть нігті

Навіть у геніїв є недоліки. Діти з високим рівнем інтелекту найбільш схильні до невротичних звичок. Тому манера гризти нігті, колупання в носі і смоктання пальців не завжди вказують на банальну невихованість.

Можливо, мозок дитини перезбуджений настільки, що посилає тілу подібні сигнали. Психологи рекомендують батькам не лаяти своє чадо, а спробувати уповільнити темп життя і знизити навантаження.

Джерело



Переглядів: 354