Експеримент показав, як кішки стежать за своїми господарями, навіть не бачачи їх
Дослідження довело, що мозок котів досить розвинений для володіння цією здатністю.
Вчені з Японії провели експеримент, який показав, що кішки можуть знати, де знаходиться їх людина, навіть якщо не бачать її. У дослідженні брали участь 23 кота і 27 кішок від чотирьох до шести років.
27 тварин жили в котокафе, а решта були домашніми. Вчені використовували в якості стимулу для них запис з голосом господаря або опікуна, який кличе тварину на ім’я. Самі коти знаходилися одні в кімнаті, і їх ставили з різних кутів. Коли вихованці чули своє ім’я, дослідники оцінювали їх реакцію по рухам вух і голови.
Найбільше тварини виявлялися збиті з пантелику, коли спочатку чули голос з одного боку приміщення, а потім з іншого.
“Можливо вони подумки наносили на карту місце розташування власника, коли чули його голос в “фазі звикання”, і були вражені його “неможливою телепортацією” на наступному етапі”, — кажуть вчені.
Дослідники припускають, що у кішок є уявлення про свого господаря, пов’язані з його голосом, а не з зовнішністю. Це вказує на їх раніше невідомі когнітивні здібності.
В експерименті без “телепортації” тварини не демонстрували сильної реакції на голос, а також не сильно дивувалися, коли чули незнайомців або нявкання інших котів.
Переглядів: 332