Захистити автомобіль від бруду: два популярних способи

Поради

Боремося з дорожньою сльотою, що липне до машини.

Холодна пора року дратує автомобілістів не тільки коротким світловим днем і некомфортною погодою. Починаючи з осені і до самої весни мити машину стає майже марно через всюдисущу сльоту на дорогах. Розповідаємо, як зменшити швидкість, з якою кузов авто покривається кіркою бруду.

Перший спосіб захисту кузова від бруду — полірування. Існують спеціальні склади, їх іноді називають “захисні”, які сильно зменшують налипання сторонніх субстанцій на лакофарбове покриття (ЛФП). В ході обробки кузова з використанням подібної хімії, нею заповнюються всі мікронерівності, непомітні оку тріщинки, подряпини і відколи. Таким чином, поверхня ЛФП вирівнюється і кількість місць, за які можуть «чіплятися» частинки бруду, різко зменшується. Завдяки цьому автомобіль набагато довше не брудниться.

Але у подібного захисту є серйозний мінус — його відносна недовговічність. Оскільки рано чи пізно навіть на відполірованому кузові бруд зрештою все-таки осідає, машину доводиться мити. В результаті, через 4-5 відвідувань автомийки від полірування мало чого залишається і для відновлення брудовідштовхуючих властивостей кузова його доводиться полірувати повторно.

Більш довговічна перешкода для бруду може бути забезпечена іншим видом покриття. Це — так зване рідке скло. Воно має в своєму складі комплекс сполук натрію і кремнію. Фактично “рідке скло” для кузовів авто — “родич” звичайного канцелярського силікатного клею. Як і останній “скло” твердне на повітрі.

Зауважимо, що відполірувати свою машину можна і самому — за наявності навички і відповідного обладнання. А у випадку з “рідким склом”, краще звернутися до послуг СТО, що спеціалізується на подібних роботах. Річ у тім, що перед нанесенням на ЛФП «скла», кузов потрібно найретельнішим чином вимити, видаливши з нього абсолютно все, навіть маленькі піщинки-смітинки.

Оскільки склад поступово, але невідворотно твердне на повітрі, помилки при його нанесенні можуть дорого обійтися. Тренуватися самому на своїй машині в справі ліквідації затверділих патьоків і напливів — те ще задоволення. На відміну від полірування кузова, покриття «рідким склом» вимагає, щоб між обробкою і першою поїздкою пройшло не менше двох годин — щоб склад затвердів. А в ідеалі, на повну полімеризацію покриття йде до чотирьох діб, протягом яких на машині їздити не рекомендується.

Порівняно з поліруванням “рідке скло” набагато довговічніше. Відповідно, воно і бруд “відбиває” довше, зберігаючи кузову чистоту. Але навіть таке, силікатне, покриття не вічне: приблизно через 15 візитів на автомийку і воно зникне. З урахуванням того, що завдяки «склу» на ЛФП, бруднитися машина буде набагато менше, однієї такої обробки цілком може вистачити на цілий рік.

Джерело



Переглядів: 373