У Галичі впорядковують військове кладовище (ФОТО)
Розпочато черговий етап благоустрою цісарсько–королівського військового кладовища у Галичі.
З метою подальшого впорядкування поховань Першої світової війни, Галицькою міською радою (голова п. Орест Трачик) в рамках інших робіт з міського благоустрою, розпочато очищення території військового кладовища від старих дерев, інформує Фіртка з посиланням на Часопис “Галич”.
На даний час їх є близько двох десятків; це хвойні та листяні породи; більша частина з них, ймовірно, самозасіялася ще на початку др. пол. ХХ ст. Половина з загальної кількості дерев вже віджили свій вік – тому при сильних вітрах вони пошкоджуються і засмічують територію, а також можуть нести загрозу для безпеки відвідувачів меморіалу. Збережеться дерева (4) з західної сторони – для утримування пагорба від зсувів.
Погодні умови сприють тому, що роботи розпочато в перший зимовий місяць. Вже вирізано частину дерев з південної сторони. Специфіка порізки не передбачає особливого поспіху – щоб не пошкодити і не зруйнувати наявні військові могили. Координатором робіт є кандидат технічних наук Денис Кухтар.
“Роботи з порізки тільки розпочато (ще невідомо коли точно завершаться, це залежить від багатьох чинників; орієнтовно до кінця січня 2020 р.) – але вже зараз зрозуміло, що після їхнього завершення необхідно буде ще докласти багато часу і зусиль, для того щоб привести до ладу територію, яка була занедбана десятиліттями і в останні 2 роки частково приведена до порядку зусиллями багатьох небайдужих людей. Тому заохочуємо всіх, хто матиме змогу і бажання, у травні 2020 р. (або в будь-який інший місяць) присвятити свій час для подальшого благоустрою території”, – йдеться у дописі.
Довідково:
Цісарсько – королівське військове кладовище у Галичі є нововиявленим об’єктом історії (наказ генерального директора НЗ “Давній Галич” Володимира Костишина від 04.06.2019 р. №27-ОД).
Тут спочивають щонайменше 350 військовиків підрозділів Австро–Угорської монархії та союзної Південної армії Німецької імперії, а також два стрільці Легіону УСС.
У 2011 – 2019 рр. вдалося встановити 150 прізвищ похованих. У 2019 р. для ознакування кладовища встановлено приватним коштом дорожній показник, інформаційний стенд та анотаційну таблицю на території.
Попередньо у 2019 р. Галицькою міською радою здійснювалися роботи з оновлення Меморіального скверу на терені кладовища (Галич – гора) і порізка старих дерев в цивільному секторі поховань на старому кладовищі Галич – гора.
Переглядів: 295